Twarz

The Face
83-7469-024-0
kryminał koontz dean
Mallwa

Ethan Truman, były policjant, zostaje zaangażowany jako szef ochrony najsłynniejszego aktora świata Channinga Manheima, zwanego Twarzą, do którego ktoś zaczął przysyłać czarne pudełka z tajemniczą zawarością. Te podarunki, czasem makabryczne, zawsze zagadkowe, mają zapewne jakieś symboliczne znaczenie, ale na razie pozostaje ono nieodgadnione, ponieważ do przesyłek nie dołączono ani słowa wyjaśnienia. Dopiero ostatnia - jabłko, w którego środku tkwi oko - zawiera niepokojący przekaz. Ethan Truman czuje, że zostało niewiele czasu, żeby zidentyfikować nadawcę, który prawdopodobnie planuje zamach na życie gwiazdora...

Tathagatha | 2011-05-30
Przeczytana: 30 maja 2011

Ciężko mi ocenić tą książkę. Coś pomiędzy średnia, a dobra. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Koontza. Przyznam, że czytanie szło mi opornie, momentami się nudziłam. Jednak coś w jego stylu (na pewno porównania) nie pozwalały mi odłożyć książki na bok. Zakończenie niezłe. Patrząc już całościowo na fabułę - niegłupia. Bez rewelacji, bez fajerwerków, a jednak w jakiś sposób pociągająca.
I na tyle dobra, że zamierzam sięgnąć po inne dzieła tegoż autora.

PABLOPAN | 2012-03-28

Książkę czytałem jadąc w autokarze i podróż minęła mi nie wiadomo kiedy. Niezwykły talent Koontza do opowiadania historii to jego największy talent. Świetny język to tylko wisienka na torcie jego twórczości. Polecam.

Monika | 2016-12-27
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Po raz pierwszy czuję się rozczarowana powieścią Autora. Akcja wlecze się niemiłosiernie, przez kolejne strony nic się nie dzieje i zwyczajnie wieje nudą.

pijana_z_niemocy | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Błędny opis oklepanego pomysłu na odwrocie zniechęca i nie zapowiada dobrej lektury. A jednak. Juz po niewielu stronach książka wciąga, ciekawi. Autor wprowadza nastrój grozy, mgliste cienie zaglądają z każdego kąta. Poznajemy dwójkę bohaterów, po dorosłym spodziewamy się dzielności czy wręcz brawury - nic z tego. Pojawiają się siły nadprzyrodzone i nikt niczego nie może być pewny - nawet czytelnik obserwujący wydarzenia z zewnątrz. Naprawdę dobry thriller, który przywraca wiarę w twórczość pana Koontza. Polecam gorąco :)

Madeleine | 2010-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Po przeczytaniu „Przepowiedni” nie mogłam odmówić sobie przyjemności sięgnięcia po kolejną książkę Deana Koontza. Tym razem była to, wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, „Twarz”. Tak jak poprzednio – nie rozczarowałam się.

Książka ta jest thrillerem. Zawiera elementy fantastyczne, które stwarzają niekiedy nastrój horroru. Częste zmiany akcji, wątków, budują napięcie. Bo co najbardziej uwielbiamy w thrillerach? To, że w momencie, kiedy napięcie rośnie i powoli sięga zenitu, a my czekamy na jakieś ważne wydarzenie, nagle kończy się rozdział i przechodzimy do innego wątku ;)

Podczas lektury mamy okazję przyjrzeć się życiu wielkiego gwiazdora filmowego Channinga Manheima, znanego również jako Twarz. Zaangażowany w charakterze szefa ochrony były śledczy Ethan Truman ma za zadanie rozwiązać zagadkę czarnych pudełek z nietypową zawartością, które od pewnego czasu dostarczane są przez tajemniczego dostawcę do domu Manheima. Kilka dni przed wigilią Bożego Narodzenia do ogromnego...

Marysieńka | 2011-05-23
Przeczytana: 2007 rok

Kto i po co przysyła znanemu aktorowi, zwanemu Twarzą dziwne przesyłki, bynajmniej nie świadczące o sympatii. Próbuje sie tego dowiedzieć były policjant wynajety jako szef ochrony Vipa. Niestety, trudno zdziałać cokolwiek, ponieważ tajemnicze "upominki" nie zawierają żadnych dodatkowch informacji, aż do ostatniej, która uświadamia Ethanowi, że nadawca nie ma dobrych zamiarów wobec artysty. Przez cały czas ten były policjant prowadzi śledztwo, w celu wykrycia nadawcy a pomagają mu w tym....Przyznam, że miałam problem z przebrnięciem przez pierwsze kilkanaście stron powieści, ale potem wciągnęła mnie tak bardzo, że przeczytanie jej zajęło mi dwa dni. Po prostu w powiesciach Koontza jest wszystko to co lubię - ciekawa fabuła, żywa akcja, interesujące portrety psychologiczne postaci, zagadkowe wydarzenia, niespodziewane zwroty akcji i do tego szczypta fantasy lub s-f, w zależności od powieści...Polecam.

Ja pokochalam ta ksiazke za sposób w jaki Koontz ja napisal. Styl pisania i cala narracja jest genialna, i dla mnie nawet troche magiczna:-) To prawda jest duzo dlużacych sie momentow, i akcja jest raczej na srednim poziomie, ale nawet te "nudy" sa tak fajnie napisane, tak lekko...... ze ja czytalam z niemala przyjemnoscia. Warto siegnac chociaz by z ciekawosci, nie znajdziecie tu wartkiej fabuly i zapierajacych dech w piersiach scen, ale na pewno kawal naprawde dobrej pisarskiej sztuki, i niepowtarzalny styl autora:-) Ja czytalam juz dwa razy, i dodalam do ulubionych:-):-)

Kasia | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, Wbph-filia 16, 2015
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Nie ukrywam, że się nudziłam. Te wszystkie wątki można było skrócić o połowę a i tak nic by się nie zmieniło. Ciągnęło się jak przysłowiowe flaki z olejem. I to mnie irytowało.

inox70 | 2016-03-06
Przeczytana: 07 lutego 2016

Trochę zawiodłem się czytając tę książkę. Po przeczytaniu wcześniejszych książek tego autora spodziewałem się czegoś więcej.

Lethin | 2014-09-23

Ogólnie książka mi się podobała ale koniec trochę przekombinowany, dlatego ocena o gwiazdkę niżej.

Znak kryminał 300x500