Czytanie świata: Eseje

Tłumaczenie: Monika Woźniak
Wydawnictwo: Znak
83-7006-862-6
Snoopy

Zbiór esejów Umberto Eco, wybranych z najważniejszych, nie publikowanych jeszcze w języku polskim książek. Ich wspólnym tematem jest interpretacja: jej historia, granice oraz metody. Eco z łatwością porusza się między Arystotelesem a Sherlockiem Holmesem, renesansem a postmodernizmem, Leibnizem a Joyce’em, starając się odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Jak, dlaczego świat znaczy, jak mamy odczytywać jego wieloznaczny tekst? Co to jest symbol, jaka jest jego historia? Dlaczego ludzie od zawsze marzyli o języku uniwersalnym? Książka ukazuje nowe oblicze Eco: nie tyle semiologa, co hermeneuty troszczącego się o właściwe rozszyfrowanie przesłania znaków danych nam przez świat.

Wybór tekstów: Michał Paweł Markowski i Monika Woźniak.

| 2016-07-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane