Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
Why Men Want Sex & Women Need Love
poradniki
Elbereth

Od wydawcy: Mamy obecnie mnóstwo możliwości znajdowania partnera: możemy go szukać z pomocą biur matrymonialnych lub internetowych portali randkowych, dzięki kosmetykom i operacjom plastycznym możemy zmieniać swój wygląd – żaden inny gatunek tego wszystkiego nie potrafi. A jednak tylko ludzie mają problemy z dobieraniem się w pary lub są niezadowoleni z dokonanego wyboru. Książka ta...

Od wydawcy:

Książka ta odpowiada na szereg odwiecznych pytań:
– Na czym polega chemia miłości?
– Dlaczego w ogóle uprawiamy seks?
– Co popycha mężczyzn do ciągłego szukania okazji?
– Dlaczego kobiety wymagają od mężczyzn zaangażowania?

Autorzy – wykorzystując najnowsze badania naukowe, przykłady z życia i charakterystyczne dla siebie poczucie humoru – ­wyjaśniają te skomplikowane kwestie, a przede wszystkim mówią, jak sobie z tym poradzić.

Allan i Barbara Pease to światowej sławy ekspercki team w dziedzinie stosunków międzyludzkich. Napisali piętnaście bestsellerów, przetłumaczonych na pięćdziesiąt jeden języków i sprzedawanych na całym świecie. Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości znalazło się na drugim miejscu listy bestsellerów we Francji oraz na trzecim miejscu w Hiszpanii i Australii.

Danielski | 2016-01-26
Na półkach: Różne, Posiadam, Przeczytane

Książka ciekawa, napisana dość prostym językiem, ze sporym humorem i ciekawymi informacjami.

Nie z każdą teorią z książki się zgadzam, ale to pewnie wynika dlatego, że w Polsce panuje nieco inna mentalność niż w kraju autorów.
Sporo też rzeczy, które tutaj były opisane, samemu zaobserwowałem spotykając się z kobietami, czasem nie potrafiłem może tego ubrać w słowa, to autorzy mnie z tego zwolnili.

Ale faktycznie, książka mądra, myślę, że sporo informacji było przydatnych, a ja też czuję się mądrzejszy i bliżej celu: zrozumieć kobiety :D

Judyta Dobryńczuk | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Książka bardzo mi się podobała. Mimo tego, że zawiera oczywiste fakty, pomogła mi w zrozumieniu przyczyn własnych oraz męskich zachowań. Dowiedziałam się z niej także nieznanych mi wcześniej informacji. Gorąco polecam lekturę tej książki. Napisana jest w sposób prosty i zrozumiały. Plusem jest także wplatanie w tekst żartów i humorystycznych rysunków.

Mandarynka | 2010-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2010

Teorie postawione przez autorów to powszechnie znane prawdy. Nie ma w tym nic odkrywczego. Jedynym plusem książki są anegdoty i dowcipy rysunkowe. Nie polecam tym, którzy naprawdę chcą się czegoś dowiedzieć o związkach.

Kinsky | 2016-01-02
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Są trzy etapy tej książki:
1. Czym jest miłość? W skrócie reakcjami chemicznymi. - fajnie opisane są etapy miłości, jednak za dużo statystyk.
2. Miłość z punktu widzenia kobiety - zasoby, zasoby i jeszcze raz zasoby. Wynika z tego, że kobieta patrzy głównie na grubość portfela przyszłego partnera...
3. Miłość z punktu widzenia faceta - i tu było wiele ciekawych tez, które zamierzam sprawdzić! :)
Podsumowanie wniosków autora, ciekawie ujęte. Jeśli ktoś nie wierzy w moc pozytywnego myślenia, to nie zrozumie zaprezentowanych rad.

| 2013-04-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Ta książka w humorystyczny sposób i bez owijania w bawełnę pokazuję, jacy jesteśmy naprawdę. To nic, że wychodzimy na totalnych egoistów. To nic, że kompletnie do siebie nie pasujemy pod pewnymi względami. To po prostu trzeba zaakceptować i zaobserwować, że jest faktycznie tak, jak piszą Autorzy.

Ihriel | 2015-04-19
Przeczytana: 01 września 2014

Książka napisana z humorem i lekkim językiem więc czyta się szybko i przyjemnie. Oprócz dowcipów można jednak znaleźć sporo pożytecznych informacji.
Jedyny minus, jeśli ktoś czytał inne pozycje autorów może mieć czasami wrażenie że już kiedyś to czytał, czyli, trochę się powtarzają.

Cuddless | 2012-09-03

Sięgnęłam po tę książkę, bo wcześniej czytałam inną z tej samej serii, ale o ile tamta mi się podobała tutaj się rozczarowałam. Mnóstwo ogólników oraz wielokrotne powtarzanie tych samych treści.

MissZebra | 2012-07-03
Przeczytana: czerwiec 2012

Jeśli chcesz się dowiedzieć o płci przeciwnej czegoś, co wyjaśni dlaczego mężczyzna/kobieta zachowuje się w pewien określony sposób ta książka jest nieocenionym źródłem wiedzy.
Informacje podane są w przystępny i lekki sposób, z humorem; oparte na naukowych faktach, ale na szczęście pozbawione naukowego "bełkotu".
Jak dla mnie naprawdę rewelacja!

czarnykwarc | 2016-06-04
Przeczytana: 20 września 2014

Czytanie tej książki podsumuję jednym równoważnikiem zdania: "dobra zabawa". Czyta się szybko i z uśmiechem. Niestety po ponad roku od przeczytania tej książki nie pamiętam nawet, o czym dokładnie była. Dobrze, że jej tytuł już z góry zdradza treść!

aneta | 2012-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2012

Poradnik z poczuciem humoru. Pewne prawdy pojawiają się na tyle często, że nie sposób nie zapamiętać podstawowych przesłanek książki. Damsko-męska "kawa na ławę" została skutecznie podana.