Sława i śmierć

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Glory in Death
837469243X
morderstwo, śmierć, kariera, śledztwo
Ewa

Inne wydania

Pierwszą znaleziono martwą na chodniku w podejrzanej dzielnicy, druga zginęła w swoim luksusowym apartamencie. Prokurator Cicely Towers posłała do więzienia całą armię przestępców; uczciwa i bezkompromisowa, zyskała uznanie i szacunek Nowego Jorku. Aktorka Yvonne Metcalf, gwiazda programów telewizyjnych, stała u progu oszałamiającej kariery. Co łączyło obie kobiety? Dlaczego musiały umrzeć? Kto i za co tak bardzo ich nienawidził? Na te i wiele innych pytań musi odpowiedzieć porucznik Eve Dallas, sława nowojorskiej policji.

kaktusowaona71 | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Druga część utrzymana jest w bardzo podobnym stylu jak pierwsza- i właściwie podoba mi się ten styl, choć przyznam szczerze, że bardziej chyba jestem zainteresowana wątkiem romansowym pomiędzy głównymi bohaterami, niż zagadkami kryminalnymi, gdyż te jak dla mnie są zbyt mało skomplikowane i po prostu zbyt łatwe. Nie ma jednak co wybrzydzać, gdyż tak jak napisałam w swojej opinii o pierwszym tomie- jest to "lektura dla odpoczynku"- polecam :)

IwonaGa | 2015-03-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2015

To taka odskocznia, ale przyjemna. Zaczynam zaprzyjaźniać się z bohaterami. Bardzo prawdopodobne, że jeszce do nich zajrzę.

Joanna | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

część 2 z tej serii. bardzo dobra. fajnie się czyta. oprócz głównego wątku czyli kolejnych zabójstw życie prywatne porucznik EVE. kolejne jej losy czyli romans na czele. polecam

Kiniur | 2014-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 lutego 2014

Kolejna świetna książka Nory z cyklu 'In Death'. No rewelacyjna! Niby takie czytadło dla każdego, a jednak wyjątkowa pozycja w dorobku autorki. Przyjemny wątek Eve i Roarke'a dodaje powieści odrobiny koloru i pikanterii.

Przed chwilą skończyłam czytać i zastanawiam się, dlaczego powieści Pani Roberts nie zostały zekranizowane? A może zostały a ja o tym nie wiem? Niby kryminał, niby zagadka rozwiązana, więc czego spodziewać się po ewentualnym filmie, skoro frajda z szukania seryjnego zabójcy będzie zerowa? A jednak chętnie sięgnęłabym po film, choćby po to, żeby porównać. Ale to tylko takie mrzonki.

Tę powieść podobnie jak pierwszą czytałam z rosnącym zainteresowaniem i niepokojem. Punkt kulminacyjny na ostatnich stronach niesamowicie potęguje emocje.
Lubię, bardzo lubię książki, gdzie emocjom mogę dać upust. Przeczytana w ekspresowym tempie, z chęcią jak najszybszego poznania TEGO człowieka.
Bardzo dobre (czy to odpowiednie słowo?) wydarzenie z ostatniej strony między główną...

asia_32 | 2014-03-30
Przeczytana: 29 marca 2014

Rewelacyjny kryminał.Co łączy dwa brutalne morderstwa ze sobą?Na to pytanie musi znaleźć odpowiedź Eve Dallas.Wartka akcja,ciekawi bohaterowie i spora dawka inteligentnego humoru.Polecam!

Beata | 2014-03-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 09 marca 2014

Kocham ich wszystkich, a szczególnie Summerseta.

Marysieńka | 2011-09-05
Przeczytana: 2006 rok

To chyba pierwsza powieść Nory Roberts po którą sięnęłam. W zasadzie nie pamiętam, czy pierwsza była ta czy "Dotyk Śmierci", ale to nieważne. Od tej pory przeczytałam 9 z ponad dwudziestotomowego cyklu o porucznik policji Eve Dallas. Eve jest bardzo dobrą i skuteczną policjantką i kocha swoją pracę. Czas akcji to niezbyt odległa przyszłość, druga połowa XXI wieku, miejsce akcji to przeważnie Nowy York a treść - ponieważ to kryminał lub powieść sensacyjna jak kto woli, więc ją pominę. Napewno nie brak w niej typowego dla Nory romansu i jak we wszystkich jej powieściach jest mnóstwo seksu, więc jesli ktoś nie lubi o tym czytać....
W cyklu oprócz Eve wystepują; zabójczo przystojny, tajemniczy Roarke, partnerka Eve - sierżant Delia Peabody, Mavis - przyjaciółka Eve, wschodząca gwiazda piosenki...i sporo innych, do których w trakcie czytania przywiązujemy się jak do starych przyjaciół...
Min. dlatego lubię od czasu do czasu przeczytać kolejną książkę cyklu.
Polecam.

Małgorzata Chabzda | 2014-05-12
Przeczytana: 10 maja 2014

Druga część zmagań porucznik Evy Dallas z przestępcami. Tym razem pani porucznik ma do czyniania z bogatymi i sławnymi osobistościami. Jak sobie poradzi? I czy znajdzie mordercę?
Kolejny świetnie napisany kryminał przez Norę Roberts. Dla równowagi dodaje ona do książki troszkę romansu który jest kontynuacją z pierwszej części. Oczywiście na tej części nie kończę. I wczytuję się w resztę. Oczywiście polecam.

Sabinka | 2011-02-14
Na półkach: Z biblioteki, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2011

Moja ulubiona seria :0)
Niestety nie czytam po kolei tylko według dostępności w bibliotece :) ale nie przeszkadza mi to w tym by zagłębić się w rewelacyjnych śledztwach i "przygodach" Eve Dallas !!!!

Tym razem giną piekne i bogate i sławne kobiety, porucznik Eve Dallas usilnie poszukuje mordercy!!! Jednak ma za mało szczegółów by znaleźć wspólne cechy zamordowanych....niestety ma jednego wspólnego znajomego ofiar, którym okazuje się ....
Czy znajdzie mordercę?

Osobiście bardzo lubię autorkę, czytam wszystkie książki, które wpadną mi w ręce ... na pewno pojawi się jeszcze TA "czarna seria" na moim blogu .
Polecam jak najbardziej fanom Nory Roberts, ale także lubiącym kryminały.

zabulak | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 marca 2014

Bardzo dobra książka, dużo lepsza od pierwszej części, intryga kryminalna co prawda była do przewidzenia, ale i tak książka trzymała w napięciu, na pewno przeczytam pozostałe części z porucznik Dallas.