Sześcioro podejrzanych

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Six Suspects
978-83-7648-259-0
Klaudia

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami autor "Slumdoga. Milionera z ulicy" stworzył wciągającą powieść, która pokazuje, że hierarchia społeczna i kastowa istnieje nawet w świecie przestępców. Vivek "Vicky" Rai - syn ministra spraw wewnętrznych i znany playboy - zabija Ruby Gill, tylko dlatego, że odmówiła podania mu kolejnego drinka. Po siedmiu latach Vicky zostaje zamordowany podczas imprezy...

Vivek "Vicky" Rai - syn ministra spraw wewnętrznych i znany playboy - zabija Ruby Gill, tylko dlatego, że odmówiła podania mu kolejnego drinka. Po siedmiu latach Vicky zostaje zamordowany podczas imprezy zorganizowanej z okazji ogłoszenia wyroku uniewinniającego. Policja przeszukuje każdego gościa. Przy sześciorgu z nich znajduje broń i zabiera ich na przesłuchanie. Kim są podejrzani? I co robili w domu Raia tej fatalnej nocy?

Medialne śledztwo prowadzi Arun Advani, popularny hinduski dziennikarz śledczy i to dzięki jego zaangażowaniu w sprawę czytelnik poznaje szczegóły z życia sześciorga podejrzanych. A są nimi: skorumpowany biurokrata, który uważa się za ucieleśnienie Mahatmy Ghandiego, amerykański turysta zakochany w hinduskiej aktorce, skrywająca wstydliwą tajemnicę gwiazda bollywoodzkiej sceny filmowej, złodziej telefonów komórkowych, ambitny polityk oraz autochton hołdujący tradycjom i poszukujący świętego kamienia. Każde z nich mogło pociągnąć za spust...

Sklep

• Wybrańcy
  • Czasomierze
  • Zero
  • Zazdrośnice
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
  • Hrabal. Słodka apokalipsa

7,46 (28 ocen i opinii)
Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,5 (20 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
Lars Mytting

8,77 (13 ocen i opinii)
Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

8,13 (16 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
Marek Rabij

8 (15 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Karkam | 2012-09-30
Przeczytana: 28 września 2012

Kto zabił mężczyznę, który cieszył się najgorszą opinią w całych Indiach? Jak znaleźć winnego na przyjęciu pełnym gwiazd kina, producentów filmowych, polityków i szumowin wszelkiego typu, biorąc pod uwagę fakt, że zabity skrzywdził mniej lub bardziej każdego z nich? Historia Swarupa to kolejna słodko-gorzka podróż do Indii, przypominająca pod wieloma względami jego pierwszą powieść "Slumdog". Będziemy świadkami okrutnych niesprawiedliwości, biedy i zagubienia, będziemy rozśmieszani i wzruszani, aż na samym końcu, tocząc po drodze kulę niczym ze śniegu i zbierając wszystkie informacje przydatne do rozwiązania zagadki morderstwa, dotrzemy nad przepaść, gdzie kulę wrzucimy. Po jej rozbiciu dostrzeżemy prawdę, która z jednej strony będzie dla nas zaskakująca, a z drugiej okaże być najbardziej wyczekiwana.

Vicky Rai (denat) posiadał wielu przyjaciół, lecz jeszcze więcej wrogów. Wśród gości zostaje zatrzymanych sześć osób u których znaleziono broń palną. Dziennikarz Arun Advani...

Anna | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015

niby kryminał, ale takiego jeszcze nie czytaliście i do końca nie będziecie wiedzieć "kto zabił"??!!,wytrawna powieść, polecam nawet tym, którzy kryminału czy sensacji nie lubią

Małgorzata | 2011-08-10

Zaskakująca, miejscami przerażająca, miejscami cudownie zabawna, moją ulubioną postacią jest Amerykanin z Texasu:)
w ksiązkach Swarupa uderzające jest burzenie stworzonego przez bollywoody obrazu Indii jaki mają europejczycy, pokazanie brudu, śmierci, przemocy a z drugiej strony piękna i miłości... Szczerze polecam

Ewa | 2013-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

„Sześcioro podejrzanych” to typowy kryminał, w którym jednak nie brakuje wątków miłosnych, zapierających dech w piersi przygód przedstawionych bohaterów, oraz malowniczych obrazów Indii zarówno tej bogatej, jak i typowych dla tego kraju slumsów. Na 486 stronach książki, zawarte jest wszystko – zbrodnia, wielkie uczucia, małe i duże przestępstwa, korupcja polityków, władza bogactwa i upokorzenia biedy.
Książka napisana w bardzo prostym i ciekawym języku, chociaż mnie osobiście bardzo przeszkadzały liczne przypisy – tłumaczenia słów. W niektórych momentach gubiłam się w treści, bo zamiast skupić się na wątku tego utworu literackiego, przeskakiwałam do zbyt wielu moim zdaniem odniesień słownych. Jednakże czyta się w miarę płynnie i momentami nie można oderwać się od fabuły.
Polecam książkę zarówno miłośnikom kryminałów, jak i wszystkim, których pasjonuje przygoda, poznawanie świata i życia ludzi w tym egzotycznym kraju, gdzie ulicami między samochodami spacerują krowy lub słonie.

Kasina | 2010-04-28

Prawdę mówiąc dość bardzo mnie rozczarowała. Może miałam za duże oczekiwania po przeczytaniu Slumdoga. Książka jak najbardziej do przeczytania, jednak daleko jej do ciekawej powieści.

żabka | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Bardzo dobrze skrojona historia pewnego morderstwa. Jednak tutaj poznajemy co działo się przed i dlaczego tych sześciu podejrzanych mogło zabić. Wyśmienita rozrywka dla każdego miłośnika dobrego humoru.

malenk | 2015-06-13
Przeczytana: 05 sierpnia 2014