Opowieści z okręgu górniczego

Wydawnictwo: Grafikon
83-88744-84-4
Marcin Szajda

Wydanie drugie - poprawione i rozszerzone. Ta obszerna pozycja wydana przez Wydawnictwo Grafikon zawiera blisko 40 opowiadań, w dużej mierze opartych na faktach, a tyczących Libiąża i okolic. Leit-motivem tych opowiadań jest górnictwo - skądinąd ginące na tej ziemi. Autor z właściwą sobie swadą i specyficznym językiem i tokiem narracji snuje opowieść poczynając „ad urbs condita”. Kończy się...

Wydanie drugie - poprawione i rozszerzone.
Ta obszerna pozycja wydana przez Wydawnictwo Grafikon zawiera blisko 40 opowiadań, w dużej mierze opartych na faktach, a tyczących Libiąża i okolic. Leit-motivem tych opowiadań jest górnictwo - skądinąd ginące na tej ziemi. Autor z właściwą sobie swadą i specyficznym językiem i tokiem narracji snuje opowieść poczynając „ad urbs condita”. Kończy się ona czasami gehenny hitlerowskiej, martyrologii Żydów. W książce zamieszczono liczne dokumentalne zdjęcia oraz rysunki autora.

miguelgaspar | 2013-02-12
Przeczytana: 2012 rok