Od bogów pogańskich do Boga żywego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
978-83-7354-224-2
religia, antyk, starożytność
Snoopy

Z prof. Anną Świderkówną na temat relacji człowieka do boga w religiach pogańskich w porównaniu do biblijnego objawienia rozmawia Włodzimierz Zatorski OSB. Kim jest Bóg objawiony w Biblii? Jaki powinien być nasz stosunek do Niego? Sądzę, że dobrą metodą refleksji może być porównanie Boga biblijnego z pogańską wizją bóstwa oraz z pogańskim doń podejściem. Dzisiaj pokusa pogańskiego podejścia...

Dzisiaj pokusa pogańskiego podejścia do Boga żywego jest niemniej groźna, choć przyjmuje inne formy, które można nazwać neopogaństwem. Warto zatem prześledzić drogę odkrywania prawdy o Bogu żywym i samemu skorzystać z doświadczeń wcześniejszych pokoleń.

fiodorowna | 2015-07-22

Nic, czego nie byłoby we wcześniejszych książkach Pani Profesor - dla zainteresowanych polecam bardziej "Rozmowy o Biblii" czy "Bogowie zeszli z Olimpu" (i inne). Drugi rozmówca, Ojciec Włodzimierz Zatorski, irytujący i z tendencyjnym podejściem do pogaństwa.

Kasia | 2016-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2016