Kleszcze śmierci

Killer Crabs
Kleszcze, śmierci
horror
kasira_

Błąd w eksperymencie genetycznym, oraz próby z bronią jądrową prowadzone na oceanie powołują do życia oszalałe żądzą śmierci, krwiożercze bestie – kraby giganty. Plaże najmodniejszych kurortów wypoczynkowych są pośpiesznie opuszczane, wojsko ewakuuje okoliczne miasteczka i wsie. Od teraz nikt, kto przebywa w odległości kilku mil od oceanu nie może czuć się bezpiecznie. Jest to jednak już trzecie nasze spotkanie z nimi, dwa poprzednie kraby przegrały. Ludzie poznali sposoby walki ze skorupiakami. Jest jednak mało czasu, gdyż zbliża się pełnia, która u tych zwierząt jest wyznacznikiem gotowości rozrodczej, samice przygotowują się do złożenia jaj. W tym celu próbują znaleźć spokojne i zaciszne miejsce, gdzie nikt im już nie przeszkodzi. Policja wzywa Dr. Cliffa Davenporta, biologa zajmującego się badaniem flory morskiej (pomagał on przy okazji poprzednich spotkań z krabami), który wraz z Klinem miejscowym rybakiem i Shannonenem oficerem policji na wyspie wypowiadają wojnę bestiom. Kto wygra morderczy wyścig z czasem? Czy kraby zdołają opanować Ziemię? Ile jeszcze ludzi zginie? Tego możecie dowiedzieć się czytając „Kraby 3: Kleszcze śmierci”.

źródło opisu: Okładka

Galfryd | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

W dwa lata po niespodziewanym sukcesie "Nocy Krabów" Guy N. Smith wrócił do tematu pisząc sequel pod tytułem "Kleszcze Śmierci" (oryg. Killer Crabs).

Akcja została przeniesiona na pacyficzną australijską wyspę z luksusowym resortem wypoczynkowym. W hotelu wypoczywają bogaci turyści, a miejscowi rybacy toczą regularną wojnę z kłusującymi japońskimi trawlerami. I w tym momencie do akcji włączają się Kraby

Reszta atrakcji pozostała taka sama, jak w "Nocy", Kraby atakują najpierw na morzu (kończą rybną wojnę mordując wszystkich w niej uczestniczących rybaków) a potem na lądzie. Wezwane wojsko jest, jak zawsze, całkowicie bezradne, Kraby bowiem są Niezniszczalne (do czasu, jak się okaże). Potrafią nawet zatopić niszczyciel, który został wysłany przez władze Australii (w jaki sposób tego dokonały, niestety Smith nie napisał, a szkoda).

Przybyły, bo walczyć z krabami, znany z części pierwszej, prof. Davenport ponownie rusza na poszukiwanie kryjówki krabów helikopterem szukając Krabiej...

Morgoth | 2012-09-29
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, Horror
Przeczytana: 28 września 2012

Tym razem jedna gwiazdka więcej za nieudolną podróbkę wątku kryminalnego która mimo wszystko trochę ułatwiła czytanie. Niemniej nadal bezskutecznie szukam w tym cyklu... horroru. Gdzie tu coś strasznego, podnoszącego włoski na karku czy coś w tym stylu...? Na pewno nie między przerośniętymi owocami morza. Chociaż przyznaję, że nigdy nie podobał mi się film "Szczęki" i moja ocena może byc zaburzona przez odbiór tamtego filmu.

BroVar | 2015-03-12

Gdyby nie ta przewidywalność było by dużo lepiej, mniej seksu więcej napięcia oraz dreszczyku i było by w sam raz jak na to co można by wyciągnąć z historii o morderczych krabach.

lex | 2013-07-30

Już nawet nie pamiętam ile książek z tej serii o krabach czytałem... kiepskawe to tak z perspektywy czasu mówiąc, ale wtedy mi się podobało, choć każda z tych książeczek była niemal taka sama :P (dlatego nie pamiętam co czytałem).

Adam Pioch | 2012-05-24

Tak słaba, że przy pierwszej okazji sprzedałem wszystkie tomy...

LePietuch | 2018-05-28
agnieszkadalton | 2018-02-25