Kleszcze śmierci

Tłumaczenie: Monika Kazimierczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Killer Crabs
Kleszcze, śmierci
horror
kasira_

Błąd w eksperymencie genetycznym, oraz próby z bronią jądrową prowadzone na oceanie powołują do życia oszalałe żądzą śmierci, krwiożercze bestie – kraby giganty. Plaże najmodniejszych kurortów wypoczynkowych są pośpiesznie opuszczane, wojsko ewakuuje okoliczne miasteczka i wsie. Od teraz nikt, kto przebywa w odległości kilku mil od oceanu nie może czuć się bezpiecznie. Jest to jednak już trzecie nasze spotkanie z nimi, dwa poprzednie kraby przegrały. Ludzie poznali sposoby walki ze skorupiakami. Jest jednak mało czasu, gdyż zbliża się pełnia, która u tych zwierząt jest wyznacznikiem gotowości rozrodczej, samice przygotowują się do złożenia jaj. W tym celu próbują znaleźć spokojne i zaciszne miejsce, gdzie nikt im już nie przeszkodzi. Policja wzywa Dr. Cliffa Davenporta, biologa zajmującego się badaniem flory morskiej (pomagał on przy okazji poprzednich spotkań z krabami), który wraz z Klinem miejscowym rybakiem i Shannonenem oficerem policji na wyspie wypowiadają wojnę bestiom. Kto wygra morderczy wyścig z czasem? Czy kraby zdołają opanować Ziemię? Ile jeszcze ludzi zginie? Tego możecie dowiedzieć się czytając „Kraby 3: Kleszcze śmierci”.

Morgoth | 2012-09-29
Na półkach: Horror, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 28 września 2012

Tym razem jedna gwiazdka więcej za nieudolną podróbkę wątku kryminalnego która mimo wszystko trochę ułatwiła czytanie. Niemniej nadal bezskutecznie szukam w tym cyklu... horroru. Gdzie tu coś strasznego, podnoszącego włoski na karku czy coś w tym stylu...? Na pewno nie między przerośniętymi owocami morza. Chociaż przyznaję, że nigdy nie podobał mi się film "Szczęki" i moja ocena może byc zaburzona przez odbiór tamtego filmu.

BroVar | 2015-03-12

Gdyby nie ta przewidywalność było by dużo lepiej, mniej seksu więcej napięcia oraz dreszczyku i było by w sam raz jak na to co można by wyciągnąć z historii o morderczych krabach.

lex | 2013-07-30

Już nawet nie pamiętam ile książek z tej serii o krabach czytałem... kiepskawe to tak z perspektywy czasu mówiąc, ale wtedy mi się podobało, choć każda z tych książeczek była niemal taka sama :P (dlatego nie pamiętam co czytałem).

Adam Pioch | 2012-05-24

Tak słaba, że przy pierwszej okazji sprzedałem wszystkie tomy...

dymek | 2016-10-18
Damian | 2016-09-07