Przeklęty skarb

Okładka książki Przeklęty skarb Margit Sandemo
Okładka książki Przeklęty skarb
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Opowieści Margit Sandemo literatura obyczajowa, romans
Opowieści Margit Sandemo
Någon klagar i mörkret
Pol-Nordica
1996-01-01
1996-01-01
8372642044
Lucyna Chomicz-Dąbrowska
skarb przyjaźń miłość

Skania, XVII wiek. Czwórka młodych ludzi odkopuje skarb - naszyjnik czarownicy Huldy. Nieświadomie sprowadzają na siebie wielkie niebezpieczeństwo. Ci żądni przygód poszukiwacze to Matylda, jej brat Bror oraz ich przybrane rodzeństwo, Vivian i Emil. Wydarzenia przybierają zły obrót...

Niespodziewanie czytelnik poznaje kolejnego bohatera powieści - kapitana Alvara Svantessona Befvera, jako ranny jeniec wojenny przebywający w prowizorycznym lazarecie, do którego trafia chory, wycieńczony, bliski śmierci Bror. Błaga on Alvara o pomoc - oddanie woreczka z przeklętą zawartością Matyldzie. Kapitan postanawia udać się we wskazane miejsce i uczynić, o co prosił chłopiec.

Alvar dociera do dworu Hult, gdzie dowiaduje się, że Matylda jest trzymana w zamknięciu przez męża, Emila. Uwalania ją i razem uciekają przed opętanym żądzą bogactwa bratem Vivian.

Następnie ma miejsce wiele "niezwykłych" wydarzeń, jednak nie będę ich przyszłym czytelnikom ujawniać, jeśli takowi się znajdą.

Ten tom "Opowieści Margit Sandemo", niestety, nie zachwyca. Moim zdaniem wszystko wyjaśnia się zbyt szybko (na przykład historia naszyjnika),kolejne zdarzenia są przewidywalne, postacie zbyt płytkie i typowe. Czytelnik bardzo szybko uświadamia sobie, jak książka się skończy, a to zniechęca do dotarcia na ostatnie strony. Polecam tylko zagorzałym miłośnikom twórczości Margit Sandemo i tym, którzy bezwzględnie chcą poznać losy bohaterów "Przeklętego skarbu".

Super!!

Super!!

Opowieści 06

Opowieści 06

Pierwsza opowieść Margit Sandemo jaką przeczytałam oprócz Sagi o Ludziach Lodu.
Chciałabym żec, że jestem zaskoczona, choć właściwie nie jestem. Margit pokazała swój talent tak wyraźnie, że ubolewam, iż książka ma tak mało stron.

Pierwsza opowieść Margit Sandemo jaką przeczytałam oprócz Sagi o Ludziach Lodu.

• Margit Sandemo
  • Opowieści Margit Sandemo
  • Domowa biblioteczka
  • Sandemo
  • Romans

Dodaj cytat z książki Przeklęty skarb