Srebrzysty cierń

Tłumaczenie: Mariusz Terlak
Cykl: Saga o Midkemii i Kelewanie (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Silverthorn
Elodie

Trzecia część "Sagi o wojnie światów" Raymonda E. Feista. Choć wojna pomiędzy Królestwem Wysp a Imperium Tsuranich za sprawą tajemniczego maga Macrosa Czarnego dobiegła do nieoczekiwanego końca, okazuje się, iż to nie koniec problemów na Midkemii. Zamieszkujące na północy plemiona Moredheli, Mrocznych Elfów, szykują się do napaści na królestwo. Książę Arutha zaś wyrusza w poszukiwaniu magicznego ziela, które ma uratować jego narzeczoną Anitę trafioną zatrutym pociskiem z kuszy. Tymczasem Pug wraz z Thomasem odkrywają, iż najgorsze kłopoty mają dopiero nadejść...

qrakk | 2015-02-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Tom trzeci "Sagi o Wojnie Światów". Pozycja obowiązkowa dla fanów fantastyki.

Karolina | 2010-08-25
Przeczytana: 2010 rok

najlepsza chyba z pierwszego cyklu książek- akcja jest zaskakująca i ma niesamowite tempo- ciężko było mi się oderwać od książki, postacie z poprzednich 2 części już dorosły- rozpoczynają się nowe przygody i zadania, wyprawa po tytułowy srebrzysty cierń by uratować księżną Anitę przyniesie wiele niespodzianek :)

Zara | 2015-07-04

Poprzednie dwie części były świetne, trzecia odrobinkę wydumana ale i tak polecam!

Marduk | 2012-05-05

Srebrzysty Cierń - tom trzeci "Opowieści o Wojnie Światów"

W rok po koronacji swojego brata Lyama, Arutha wraca do swojego miasta, obejmuje urząd księcia Krondoru oraz zaczyna planować swoje wesele z księżniczką Anitą. W dniu ślubu zatruty pocisk z kuszy trafia księżniczkę. Arutha wyrusza na poszukiwanie Srebrzystego Ciernia - magicznego ziela, które pomogłoby uratować jego ukochaną.

Kontynuacja Adepta oraz Mistrza.

Totek9996 | 2014-12-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Bardzo fajna książka. Ciekawa podróż po srebrzysty cierń i wyprawa Puga, o którym mogło być trochę więcej, w końcu na głównego bohatera 2 poprzednich części przystało. Szkoda, że Tomas został prawie całkowicie pominięty. Polecam każdemu fanowi Feista (jak ja) i nie tylko

elcarmello | 2011-01-10
Przeczytana: marzec 2010

Ta część sagii o wojnie światów podoba mi się najmniej. Chociaż i tak jest świetna. Na szczęście Mrok w Sethanon rekompensuje wszstkie niedociągnięcia "Silverthorn'a". :)

anfauglith | 2012-05-23
Przeczytana: 05 maja 2010

Zdawałoby się, że wszystko już wiemy jednak to tylko przedsmak prawdziwego mistrzostwa autora. Warto!!

lucanus | 2012-12-25

Romantyczna kontynuacja Adepta i Mistrza Magii, z fantastyczną kreacją księcia Aruthy.

Kala Kofeina | 2010-11-03

Jako maniakalny fan powiesci Feista POLECAM :)

Nahya | 2013-12-04
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Jedna z najlepszych historii jaką czytałam!