W obronie własnej

Cykl: Alex Delaware (tom 9) | Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Self-defense
Paulina

Doktor Alex Delaware nie prowadzi praktyki prywatnej, lecz dla Lucy Lovell robi wyjątek. Jej przypadek jest bowiem również wyjątkowy. Dziewczyna uczestniczyła jako przysięgła w makabrycznym procesie seryjnego mordercy. Teraz prześladuje ją sen; uparcie powracający koszmar, który zaczyna wdzierać się do jej prawdziwego życia i wywierać potężny wpływ na myśli i uczucia. Próbując wyjaśnić mroczną tajemnicę przeszłości Lucy, Alex Delaware wpada na torp wstrząsającej zbrodni sprzed lat...

źródło opisu: [Amber, 1998]

Roland | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Tym razem pan Kellerman zafundował nam kolejny dobry thriller psychologiczny z nieodłącznym bohaterem Alexem Delawere. W tym przypadku mamy do czynienia z książką, która wymaga od nas dużego skupienia, ponieważ ilość poszlak oraz faktów pojawiających w trakcie dochodzenia w książce wręcz zmusza nasze szare komórki do głębszego myślenia :)
Mimo, iż Alex Delawere od dawna nie prowadzi prywatnej praktyki zgadza się przyjąć Lucy Lowell, którą gnębi pewien, powracający co jakiś czas sen. Jak się szybko okazuje, kobieta w dzieciństwie mogła być świadkiem morderstwa na posiadłości ojca. Na podstawie drobnych poszlak, ale przede wszystkim mglistych wspomnień pacjentki, Alex szybko ustala tożsamość dziewczyny, która mogła stać się ofiarą. Kolejne fakty łączy drobna sieć powiązań, która związana jest z posiadłością ojca Lucy (z którym zresztą ona sama nie utrzymuje kontaktów) Sanktuarium. Miejsce te stanowiło pewnego rodzaju schronienie dla artystów, również tych o wątpliwej reputacji....

Paulina | 2010-04-06
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

Wciągająca akcja, wiele różnych tropów. Poprostu kolejny genialny thriller Kellermana.

kasia | 2014-10-06
Przeczytana: wrzesień 2011

Kolejna książka ukazująca losy doktora Alexa Delaware i jego zmagania ze światem przestępczym. Tym razem u boku głównego bohatera pojawia się Lucy Lorell, dla której Alex łamie swoje zasady i przyjmuje jej prywatne zlecenie. Próba rozwikłania tajemniczej przyszłości Lucy staje się początkiem odkrywania makabrycznych zbrodni sprzed lat.
Czy fakt, że Lucy była przysięgłą w procesie seryjnego mordercy ma coś wspólnego z prześladującym ją koszmarem?
Co znaczy i dokąd prowadzi nieustannie powracający sen Lucy?
Jak zwykle w swojej pracy psycholog Alex Delaware natrafia na coraz więcej pytań lecz nieoczekiwanie odpowiedź na nie kryje się bardzo blisko.

killersteward | 2014-05-22

Ehh..., jak na pana, panie Kellerman to trochę za mało... A może to ja muszę trochę odpocząć od doktora Delaware? Nie twierdzę, że jest zle, ale bywało lepiej. Motyw zbrodni sprzed lat pojawia się u pana w co drugiej powieści i staje się to powoli nużące. Mam nadzieję, że w następnym przypadku będzie lepiej!!!

aneta6_11 | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Kellerman trzyma poziom. Nie jest to jego książka, która najbardziej przypadła mi do gustu, jednak dobra opcja na nudne wieczory.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-26