Kim jest Jezus z Nazaretu? Refleksje u progu XXI wieku

Wydawnictwo: Znak
83-240-0356-8
religia
Snoopy

Rozważania jednego z czołowych polskich teologów poświęcone osobie Jezusa Chrystusa - niezmiennie aktualnej kwestii historyczności Mistrza z Nazaretu, Jego działalności i przepowiadaniu, a także wpływowi, jaki wywarł na dzieje ludzkości. Druga część książki pokazuje, jak widzą Jezusa wyznawcy innych wielkich religii: judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu. Ks. Skowronek nie ucieka przed...

Druga część książki pokazuje, jak widzą Jezusa wyznawcy innych wielkich religii: judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu. Ks. Skowronek nie ucieka przed wyzwaniami współczesności ani przed najbardziej kontrowersyjnymi teoriami pojawiającymi się w teologii. Zastanawia się nad koniecznymi zmianami w tradycji, stawia pytania o granice dialogu międzyreligijnego i o kapłaństwo kobiet.

Snoopy | 2010-04-06
Nancy | 2012-11-25