Zlecenie Jansona

The Janson Directive
8324120351
powieść, szpieg, śmierć, strach
dona

Paul Janson wycofał się ze szpiegowskiej gry. Jest jednak ktoś, wobec kogo ma dług wdzięczności. Milioner i filantrop, porwany przez terrorystów i skazany na śmierć. Tylko Janson może go uwolnić. Ale starannie zaplanowana akcja zmienia się w katastrofę. A Janson rozpoczyna wyścig o życie. Wygra, jeśli odkryje, kto kieruje spiskiem, który może zmienić bieg historii...

Nitager | 2016-04-20

Jedna z moich ulubionych powieści Ludluma. Akcja cały czas trzyma w napięciu i ani na chwilę nie puszcza. Główny bohater jest wprawdzie byłym zawodowcem - świetnie wyszkolonym agentem - ale też człowiekiem i musi zmierzyć się z własnymi demonami.
Była tam scena która mnie zmroziła (chłopiec z tacą), była i taka, która zdumiała (strzałka w kształcie osy). A zakończenie może nie zaskakujące, ale na pewno niespodziewane.
Czytelnik na pewno się nie znudzi. Pisane językiem - jak to u Ludluma - to przyspieszającym, to lekko zwalniającym, ale zaledwie na tyle, by wziąć głębszy oddech przed kolejną akcją. Akcja prowadzona wzorowo, intryga może trochę wydumana, ale przekonująco podana, a krajobraz zmieniający się niemal równie dynamicznie jak akcja.

Elenaj | 2013-11-06
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Stary,dobry Ludlum,bez autorskich domieszek - taki ,jakiego lubię najbardziej.

smirek86 | 2014-12-06

Mam mieszane uczucia. Pierwsza połowa książki nieciekawie napisana, dopiero od połowy historia się rozkręca. W ogóle cała powieść jest napisana rozwlekłym językiem; miałem wrażenie jakbym czytał podróbkę Jasona Bourne'a.

dona | 2011-04-18
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Thriller

Szybka akcja, cały czas trzyma w napięciu. Polecam miłośnikom książek sensacyjnych.

Kemer | 2013-11-16

Dobrze się czytało, kilka razy dałem się mocno zaskoczyć fabułą. Polecam ogólnie.

barkol1908 | 2015-06-23

Ludlum w formie, pomimo kilku zbędnych wątków, niepotrzebnie rozciągających treść. Na duży plus osadzenie akcji w ludlumowskim universum poprzez nawiązanie do postaci z poprzednich książek.

| 2010-06-10

akcja na wysokich obrotach, ciężko było się oderwać gdy już zacząłem czytać

radzenko | 2015-11-17
Na półkach: Esta, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

niezawodny Ludlum, świetna rozrywka.

Andrzej | 2017-01-18
Przeczytana: 2006 rok