Epilog burzy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
poezja
Kocur

Epilog burzy, dziewiąty i ostatni zbiór wierszy Herberta, ukazał się w maju 1998 roku niecałe trzy miesiące przed śmiercią poety.

W wielu wierszach jest mowa o własnym cierpieniu. Epilog burzy poza bardzo szczerymi, osobistymi wyznaniami zaskakuje także swoim urozmaiceniem formalnym, polifonią oraz zwróceniem się autora ku sprawom bieżącym.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2014-10-30

Pamiętam, że kupiłam i przeczytałam ten zbiór zaledwie kilka dni przed śmiercią autora, co nadało lekturze zupełnie nowy wymiar.
Z większości utworów wyziera ból istnienia, przemijanie, poczucie niestałości czasu i odchodzenia w przeszłość, która nie musi jednak być niebytem, gdyż człowiek pozostawia po sobie pamięć i to, co stworzył...

Mimo iż dawno nie zaglądałam do tego tomiku, wciąż mam w pamięci jego treść i nastrój - smutny, przytłaczający, ale pełen refleksji i piękna.

Eressea | 2015-02-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

co bedzie
gdy rece odpadna od wierszy

tivrusky | 2015-03-30
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam