Samorząd terytorialny. Podstawy ustroju i działalności

Wydawnictwo: LexisNexis
83-7334-314-8
Dominika

Samorząd terytorialny. Podstawy ustroju i działalności Hubert Izdebski Dodaj do notesu Podręcznik stanowi kompleksowe, uwzględniające także problematykę mienia i finansów, opracowanie prawnych podstaw organizacji i działalności samorządu terytorialnego. Łączy on wątki ogólnodoktrynalne - w tym konstytucyjne, porównawcze i historyczne - z treścią obowiązującego prawa jako "prawa w działaniu"....

Samorząd terytorialny. Podstawy ustroju i działalności
Hubert Izdebski
Dodaj do notesu
Podręcznik stanowi kompleksowe, uwzględniające także problematykę mienia i finansów, opracowanie prawnych podstaw organizacji i działalności samorządu terytorialnego. Łączy on wątki ogólnodoktrynalne - w tym konstytucyjne, porównawcze i historyczne - z treścią obowiązującego prawa jako "prawa w działaniu". W pracy omówiono również konstytucyjne prawo obywateli do informacji publicznej, problematykę etyki w działalności samorządu. Przytoczono aktualne orzecznictwo TK, SN i NSA oraz wiele rozstrzygnięć nadzorczych. Korzystanie z podręcznika ułatwia skorowidz rzeczowy.

Opracowanie przeznaczone jest dla studentów prawa, administracji i studiów samorządu terytorialnego, a także dla praktyków zarówno pełniących funkcje w organach i urzędach samorządu terytorialnego oraz w organach nadzoru, jak i świadczących pomoc prawną w tym zakresie.

| 2012-09-30
Przeczytana: wrzesień 2012

Typowy podręcznik prawniczy i administracyjny.

isabel | 2013-12-12
Marta | 2013-02-27