Juwenilia 2

83-07-01198-1
Tuwim, wiersze
poezja
Pistacia

Dwa tomy "Juwenaliów" gromadzą wszystkie zachowane poetyckie próby młodego Tuwima. Za juwenalia przyjęto utwory powstałe przed debiutem książkowym, to znaczy do czasu wydania tomu "Czyhanie na Boga" w 1918 roku, a nie ogłoszone nigdy przez poetę w tomikach bądź w prasie. Są to wiersze, których sam Tuwim nie uznał nigdy za godne druku. Należy więc widzieć w nich przede wszystkim dokument - wielki dziennik dojrzewania artysty. A przy okazji - dziennik miłości. Jeśli osąd Tuwima okaże się czasem zbyt surowy, odkrycie jego nieznanych poezji niech będzie naszą satysfakcją.

[opis wydawcy

Marcin Maj | 2016-10-08