Chcieć i mieć. Samowiedza obyczajowa w Polsce czasu przemian

83-89291-30-4
socjologia, społeczeństwo
literatura faktu
Pistacia

Minione stulecie było dla Polski czasem gwałtownych zmian: politycznych, społecznych, technologicznych. Był to także okres znacznych przemian obyczajowych – zapoczątkowanych zostało wiele procesów, często niezauważalnych, które dziś kształtują nasze życie. Małgorzata Szpakowska, wykorzystując różnego typu dokumenty autobiograficzne, przede wszystkim pamiętniki i listy do redakcji czasopism, analizuje zmiany zachodzące w samowiedzy obyczajowej Polek i Polaków, zwłaszcza po roku 1989 i stara się pokazać najważniejsze składniki ulotnej materii świadomości zbiorowej: przekonania i aspiracje, uprzedzenia i fobie, normy zachowań i przeobrażanie się tabu.

[opis wydawcy]

agazad17 | 2015-08-18