Podręcznik Badacza Tajemnic

Tłumaczenie: Piotr Idzik
Seria: Zew Cthulhu
Wydawnictwo: Mag
The 1920s Investigator's Companion

Stając twarzą w twarz z okropieństwami Mitów Cthulhu, Badacze będą potrzebować wszelkiej pomocy, jaka tylko zdołają uzyskać. Ta książka jest im wiec niezbędna. Podręcznik Badacza Tajemnic podzielony został na cztery części. 'Szalone lata dwudzieste' podają szczegóły na temat życia z tamtego okresu, poczynając od ogólnego przeglądu historycznego, kończąc zaś na spisie popularnych piosenek,...

'Szalone lata dwudzieste' podają szczegóły na temat życia z tamtego okresu, poczynając od ogólnego przeglądu historycznego, kończąc zaś na spisie popularnych piosenek, książek i filmów.
Cześć 'Tworzenie postaci Badacza Tajemnic' przedstawia w zarysie jak dokonać tej niełatwej sztuki, oferuje 140 różnych zawodów i zawiera komentarze, dotyczące wykorzystywania umiejętności w latach 1920.
Rozdział 'Narzędzia do wykonywania zawodu' prezentuje przedmioty, jakich Odkrywcy mogą użyć w swoich badaniach, opisuje różne formy transportu i przewozów, a także kataloguje inne wyposażenie oraz broń.
'Trochę wiedzy' to kilka porad na zakończenie.
To właśnie w tym podręczniku po raz pierwszy zgromadzono w jednym miejscu wszystkie informacje, jakich potrzebuje Odkrywca, działający w latach 1920.

źródło opisu: http://rpg.polter.pl/Podrecznik-Badacza-Tajemnic-n19265

źródło okładki: http://rpg.polter.pl/Podrecznik-Badacza-Tajemnic-n19265