Fabulant: powiastka intertekstualna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
burzyńska, powieść, polska

Powieść o nieokiełznanej chęci pisania, która w efekcie obnaża impotencję twórczą i życiową głównego bohatera, korektora z zawodu, postanawiającego za wszelką cenę zaistnieć jako wielki pisarz.
Debiutancka książka Burzyńskiej to dowcipna opowieść parodystyczna. Autorka, z wdziękiem żonglując stereotypami i mitami literatury, czyni z konwencjonalności zabawę i sztukę.

Amel V | 2018-05-02
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczyłem
Przeczytana: 02 maja 2018

Główny bohater chce być Wielkim Pisarzem i napisać Wielką Powieść. Niestety! Z zawodu jest korektorem. Poprawia błędy w dziełach innych ludzi. Codziennie siada przed pustą kartką papieru i próbuje coś napisać. Bohater zaczyna rozumieć, że nic nigdy nie przeżył. Jego życie jest idealnie nijakie. Jego rodzice są idealnie nijacy. Jego żona nie nadaje się na postać literacką i nie jest muzą pisarza. Biedaczka jest do bólu przeciętna. Żeby mieć temat na książkę postanawia mieć romans. Zdrada ma wyzwolić w żonie Helenie wielkie emocje, które będą materiałem na wielką książkę. Niestety nijaki i raczej brzydki bohater potrafi nawiązać tylko nijaki i miejscami zabawny romans z Agatą ... brzydką, nijaką i dziwną pracownicą Biura Organizacji Widowni miejscowego teatru.
Miejscami zabawna i ogólnie bardzo ciekawa zabawa Literaturą. W tekst wkomponowano cytaty z najróżniejszych książek.

Agnieszka Fudecka | 2017-08-29
Na półkach: Powieści, Przeczytane