Pulp Fiction. Screenplay

0-571-20068-0
scenariusz, pulp fiction, Tarantino
angielski
Karol

Płatni mordercy, Jules (Samuel L.Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Niedość tego, Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić...

Mateusz | 2015-06-11
Przeczytana: 27 listopada 2011

W dostępnym także w polskiej wersji językowej scenariuszu do opus magnum Quentina Tarantino z łatwością można dostrzec maniakalną wręcz pasję autora. Opisy poszczególnych scen są tak nakreślone, że i bez oglądania filmu możemy go sobie "przeklatkować" kadr po kadrze.

"Pulp fiction" trzeba jednak przede wszystkim zobaczyć. Taką jazdę bez trzymanki funduje bardzo mało filmów. Do tego te postacie, dialogi, soundtrack i pokręcona w najlepszym wydaniu fabuła. Arcydzieło!

Krzysiek | 2011-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Pierwszy raz zdarzyło mi się czytać scenariusz filmowy, tym bardziej zaś filmu, który już miałem okazję oglądać. Na pewno patrzy się wtedy na książkę pod kątem tego, jak to finalnie wyglądało na ekranie.

Trochę to zabija wyobraźnię, podstawiając do mózgu już gotowe wzorce jak-to-wygląda.

Zaletą scenariusza są cięte, ostre - choć również wulgarne - dialogi, wizytówka "Pulp Fiction". Polecam z całego serca wszystkim fanom talentu Quentina Tarantino.

Alima | 2016-01-27
Przeczytana: 2015 rok

Niestety nie potrafię być obiektywna.. Dla mnie mistrzostwo. Kocham ten film i zakochałam się również w scenariuszu. Niebanalne, fascynująco przeciągnięte dialogi, przekleństwa umiejscowione dokładnie tam gdzie chciałabym je przeczytać, przedstawienie postaci w stylu Tarrantinowskim = cudo, cudo ,cudo.. Jednak na tyle specyficzne cudo, że albo pokochasz albo rzucisz w cholere.
Pierwszy raz nie jestem zafascynowana żadną postacią albo może każdą jestem więc odnoszę wrażenie ,że żadną:p Po prostu kocham jako całość..

damiano | 2016-07-31
Rondon | 2016-05-04