Ukryte miasto

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 7)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. La Città Nascosta
przygoda
Accio

Wenecja. W starej belce pod sufitem Domu Bazgrołów, w którym matka Anity właśnie prowadzi prace konserwatorskie, dziewczynka znajduje zeszyt książkę z rysunkami i dziwnymi zapiskami szyfrem. Kiedy otwiera zeszyt i natrafia na rysunek, ulega dziwnemu wrażeniu, że ktoś z tego rysunku ją obserwuje? Ale nie tylko to: rysunki są przeplatane notatkami zapisanymi tajemniczymi znakami, takimi samymi, jakich użył w swoich dziennikach Ulysses Moore. Jest tylko jeden sposób na wyjaśnienie, co te symbole oznaczają i jaki jest związek książki znalezionej przez Anitę z autorem z Kilmore Cove: dotrzeć do ukrytego miasteczka w Kornwalii i zwrócić się o pomoc do Julii, Jasona i Ricka?

Opinie czytelników (2070)

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Avenix | 2010-07-04
Przeczytana: czerwiec 2010

Na początku książka bardzo mnie nudziła. Poszukiwanie kota? Tylko na tyle autora stać? Jednak książka zaczęła się rozkręcać gdy Anita znalazła książkę-okno. Bardzo podobała mi się podróż Anity do Kilmore Cove oraz zgranie się Jasona, Ricka i Anity. Nie każdy jest w stanie uciec z miasta nocą, złapać prywatną linię do Londynu i tam spotkać się z inną osobą BEZ telefonu ani kontaktu. I oczywiście wyjść z tego bez kary od starych. xD Książka jest cudna i uważam, że to dobrze, iż Pierdomenico postanowił kontynuować serię.

patusia_dorota | 2014-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 2011 rok

O Wenecji części mówi się, że to miasto z innej epoki, dalekie od zgiełku, pośpiechu wielkich metropolii, oni wciąż jest takie samo, niezmienne, magiczne. Podobnie jest z niesamowitym miasteczkiem gdzieś w Kornwalii, o którym nie słyszało wiele osób, a nawet jeśli to wzięło je za wytwór wyobraźni, czy słusznie?

P. Baccalario to włoski pisarz, który specjalizuję się w tworzeniu książek dla dzieci i młodzieży. Do tej pory miałam okazję czytać jedynie kilka książek z dwunastotomowej serii Ulysses Moore, lecz autor napisał również cykl Century, Agencję duchów i wiele pojedynczych powieści. Tym razem jednak chciałabym więcej napisać o siódmej części jednej z moich ulubionych serii, czyli „Ukrytym mieście”. Książka ta rozpoczyna drugi cykl sześciotomowy w serii Ulisses Moore, znani bohaterowie podejmują nową przygodę.

Anita mieszka na stałe w Londynie, jednak dzięki pracy mamy wyjechała z nią do Wenecji. Jej mama jest konserwatorką i dostała zadanie odnowienia zabytkowym malowideł w...

--pisarka-- | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Mam wrażenie, że ta książka jest zupełnie inna od tych z serii "Ulysses Moore" , które przeczytałam do tej pory. Ciekawa, chociaż czegoś mi w niej brakuje. Moim zdaniem dużym plusem tej części jest to, że bohaterowie są starsi o dwa lata, a co za tym idzie - bardziej dojrzalsi. Poznajemy nowych bohaterów, a początkowo wydarzenia rozgrywają się w Wenecji, potem dopiero przenoszą się do Kilmore Cove. Dużo niespodzianek :)

Nana | 2010-10-21
Przeczytana: 2009 rok

Nawet nie wiedziałam, że ukarze się kolejna część, aż pewnego razu wchodzę do księgarni i patrzę, a tu jakaś nowa książka "Ulysses'a Moora'a". Trochę mnie to zastanowiło, ale od razu sięgnęłam po nią i przeczytałam o co chodzi. Okazało się, że po kilku latach jednak to co się sprzedaje powraca do "łask" autora. Nagle odnalazł nowy pomysł, dobry dla starej już historii... Nie mogę narzekać, bo bardzo lubię czytać książki Pierdomenico'a Baccalario'a bo są proste i nieźle wciągają, ale akurat ta nowa historia wydała mi się początkowo ściągnięta z pomysłów licznych fanów. Kiedyś nawet sama zaczęłam pisać opowieść w oparciu o historię o tej... Willi Argo. I sama miałam bohaterkę główną, która nazywała się na A.;) A wydarzenia... Trochę odbiegały, ponieważ również był nowy chłopak i moja nowa A., ale główni bohaterowie z poprzednich części zaginęlixD Dobra, nie będę tutaj pisać o tym co ja kiedyś tam napisałam:P
"Ukryte miasto" to jednym zdaniem, nowo-stara opowieść tak jakby z innej...

Raziel | 2011-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Idealne.
Przygody Anity i miasta, które istnieją nieistniejąc to kolejna świetna książka tego autora, którego spokojnie mogę wpisać na moją listę ulubionych pisarzy.

Książka za książką, seria za serią...

Z tych interesujących przygód, coraz to nowych bohaterów i innych niespodziewanych zdarzeń można wyciągnąć pewne wnioski.

Książka warta przeczytania ;)

Lunatyczka | 2011-12-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Całkowicie mnie ta część zaskoczyła , dzięki niej stajemy się uczestnikami przygody coś wspaniałego. Tak jakby autor chciał nas zaprosić do wspólnego poszukiwania Kilmore Cove...

Kamila | 2014-05-06
Przeczytana: 04 maja 2013

Książkę dostałam od koleżanki w maju. Z początku, po okładce wydawała mi się trochę dziecinna, ale w końcu mówi się "Nie oceniaj książki po okładce"..! Zdziwiłam się, kiedy zobaczyłam, że to siódma część, ale jednak zaczęłam tę serię od niej. Spodobała mi się, przeczytałam ją w niecałe dwa dni. Byłam nią zachwycona! Siedem miesięcy później sięgnęłam po nią kolejny raz, podobała mi się tak samo, jeśli nie bardziej! W końcu byłam starsza o te kilka miesięcy, więc więcej rozumiałam ;)Od razu pożyczyłam ją przyjaciółce i w ten sposób zaraziłam ją moją pasją do czytania. Po kolejną część sięgnęłam niestety chyba dopiero w styczniu. Moja przyjaciółka postanowiła nie kontynuować serii, a zacząć ją od początku. Ja jednak czytałam dalej. Ale mówimy teraz o samej części 7. Więc jeżeli chodzi o nią, bardzo, bardzo mi się spodobała. Pierwsze rozdziały nie są tak fascynujące jak reszta. Ze smutkiem muszę przyznać, że chcąc czytać ją teraz, nie daję rady.. Po IŚ lub innych 'doroślejszych'...

czytajka | 2015-08-31
Przeczytana: 2015 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała część, Anita i Jason <3 <3 <3 <3 hahahah! :D

weraa | 2014-08-27

muszę kupić oryginalną, całą pierwszą część. Gdzy przeczytałam pierwszą, musiałam sięgnąć po drugą i tak cały czas, aż jestem przy siódmej. Teraz muszę zrobić wszystko by zdobyć ósmą.
Książki są tak wciągające, że automatycznie jesteśmy zmuszeni by kupić kolejną część, ponieważ poprzednia kończy się w najbardziej ciekawym momęcie. Autor świetnie opisał bohaterów. Książkę czyta się lekko. Wszystko jest napisane w taki sposób, że cały czas mam wrażenie, że wrota czasu istnieją, że to wszystko to prawda, że kiedyś się wydarzyło. Opisy bohatertów, chwil z ich życia. Wszystko wydaje się takie prawdziwe. Muszę się Wam przyznać, że na serio zdaje mi się, że to prawda. Haha no nie wiem : )

Na okładce książki widzimy Anitę dotykającą palcem tajemniczego dziennika. W tle stoi Jason, Rick i Julia, a za nimi klif i Willa Argo. Nad Anitą w kółku z napisem "Ulysses Moore" namalowana jest głowa podpalacza. Okładka ciekawie skomponowana. A raczej wkładka, która zakładana jest na książkę.
A pod...

zobacz kolejne z 2060