Smoki Letniego Płomienia

Cykl: Kroniki (tom 4) | Seria: Dragonlance
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Wojna Lancy dawno się skończyła. Nastało lato, jakiego nikt na Krynnie nie widział. Mag Palin Majere pragnie wejść do Otchłani, aby odszukać zaginionego stryja, otoczonego zła sławą arcymaga Raistlina. Krółowa Ciemności znalazła nowych szermierzy swojej sprawy. Steel Brightblade rusza do ataku na Wieżę Najwyższego Klerysta, w obronie której poległ jego ojciec.

ira | 2012-01-11
Przeczytana: 2000 rok

To prawda, że cykl Dragonlance "leci" trochę za bardzo w stronę romantycznej fantastyki, ale czytało mi się go bardzo dobrze.
Przede wszystkim bohaterowie - przesympatyczny kender Tas i jego przyjaciel, gderliwy krasnolud Flint, różniący się jak dzień i noc bliźniacy Raistlin i Caramon i rozdarty między dwoma światami półelf Tanis - nakreśleni w ciekawy, budzący emocje sposób.
Akcja dość typowa, zagrożenie ze strony złych mocy i smoki... ale nic nie jest czarne ani białe w tym cyklu, a niektóre sceny naprawdę zaskakują.
Może się momentami dłużyć, ale nadal uważam, że warto.

Aiwlys | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: maj 2011

Po kontynuacji można by się spodziewać wszystkiego, a zwłaszcza, że książka będzie gorsza i mało ciekawa. A tu wielka niespodzianka, tomik mnie niesamowicie wciągnął. Jeszcze raz mogłam się zanurzyć w świecie Dragonlance, przeżyć wspaniałą przygodę z moim ulubionym typem bohaterów. Palin, wspaniały facet i oczywiście jego wujaszek, jak miło było znów o nim przeczytać. Do tego kochany Tas. Sam koniec wprawił mnie w niesamowite przygnębienie, płakałam prawdziwymi łzami. Coś się skończyło, czuję taką pustkę w sercu.

Karol | 2011-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Akcja dzieje się 25 lat po wydarzeniach z poprzednich części. Najobszerniejsza, ale za to najciekawsza ze wszystkich części tetralogii. Nużący może się okazać początek wprowadzający czytelnika w nowe realia. Ale książka rewelacyjnie nadrabia kreacją postaci i ich niezwykłymi koligacjami rodzinnymi. Znajdziemy też tutaj historię powstania świata i poznamy lepiej jego bogów, którzy nad wyraz mocno kojarzą się z mitologią grecką. Świetna fantastyka, szczerze polecam!

Anna | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję
Przeczytana: lipiec 2012

Chociaż oryginalne Kroniki kończą się na tomie trzecim, powstała jeszcze jedna książka, zaliczana do tej serii. "Smoki Letniego płomienia" to niejako kontynuacja wydarzeń, które znamy z poprzednich części. 20 lat po wygraniu wojny z Taksis znów zło chce zatriumfować nad światem.
Nieoczekiwanie splatają się losy Palina Majere, bratanka arcymaga Raistlina oraz Steela Brightblade, syna Wielkiego Rycerza Zakonu. Palin walczy po stronie dobra, Steel odnosi sukcesy, jako żołnierz Taksis. Jeden i drugi ma do wypełnienia misję, o której nic nie wie.
Zaczyna się kolejna wojna. Tym razem o wiele straszniejsza, ponieważ to bogowie walczą pomiędzy sobą, przenosząc na nasz ludzki padół swoje wygrane i porażki. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że walki na świecie są odbiciem tego, co dzieje się w sferze boskiej. A dzieje się nie najlepiej.
Marzeniem Palina jest odszukanie stryja (Raistlina) w Otchłani. Chce od samego Mistrza nauczyć się korzystać ze swoich mocy. Młody Steel zwracając się ku...

MagnusX | 2013-12-07

Co do historii nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, bo uwielbiam świat w którym rozgrywają się przygody w książkach o "Smoczej Lancy". Jednak powiem, że ta historia może być przeczytana jako osobna książka i jako uzupełnienie serii.

Damian Giebas | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Ostatnia książka z serii. Polecam fanom serii.

Filemona | 2011-09-19
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Trzyma poziom poprzednich części.

vronogore | 2017-05-25
Evendell | 2017-05-01