Oswoić los

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7391-211-8
okruszek

Książka jest wzruszającym zapisem przeżyć polskiej dziennikarki. Jej synek kilka lat temu zaczął chorować. Bolesne objawy z początku bagatelizowano. Anna wędrowała od lekarza do lekarza , by wreszcie usłyszeć diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok: rozległy guz mózgu. Taki, którego nie można zoperować. W jednej chwili całe jej dotychczasowe życie legło w gruzach. Zerwała wszelkie zawodowe kontakty, dopiero po długim okresie milczenia przesłała niezwykłą opowieść, którą udowadnia, że nigdy nie należy tracić nadziei. Anna wykorzystała każdą możliwość, wierząc, że w końcu znajdzie specjalistę, który pomoże jej dziecku. Miewała chwile zwątpienia, ale wiara i miłość pomogły przetrwać najgorsze. Wreszcie pojawiła się szansa ratunku. W dalekiej Australii znalazła chirurga, który podjął się skomplikowanego zabiegu.

Jedna z tych książek, których nie ocenia się poprzez wystawienie konkretnej ilości gwiazdek a reakcje nas samych na zdarzenia opisywane, nasze wewnętrzne emocje. Te się oczywiscie zmieniają pod wpływem chwili, ale treść, które przeczytamy tutaj zostają z nami chyba na zawsze.
Powiem jedno: bardzo trudno czyta sie takie książki, w których cierpienie dotyka dzieci a do tego osoby, które mogą pomóc - wręcz są zobligowane do tego! - bagatelizują sprawę.
Właściwie książka dowodzi tego, iż w obliczu tragedii człowiek jest pozostawiony sam sobie, bo przyjaciel, bliscy też potrafią się odwrócić. Życzmy sobie wszyscy zdrowia i bogactwa wtedy nigdy nie będziemy musieli przekonywać sie kto tak naprawdę jest nam przyjacielem.

Booka | 2012-03-08
Przeczytana: 07 marca 2012

Ta autobiograficzna opowieść (którą przeczytałam jako lekturę), poprzez pokazanie jak nie należy postępować, uczy nas - społeczeństwo - jak zachowywać się w obliczu nieszczęścia i cierpienia innych.
A także jest świetną lekcją pokory dla ludzi medycyny.

"Oswoić los" to historia matki walczącej z chorobą syna. Oparta jest na faktach autentycznych. Autorka opisuje swoją walkę z chorobą dziecka, a także walkę z ochroną zdrowia w Londynie, która "jest głucha" na wołanie matczynej rozpaczy.
Ignorancja i brak zrozumienia ze strony angielskich lekarzy jest wręcz uderzająca (ale nie tylko, bo także brak pomocy i znieczulica ze strony przyjaciół, znajomych, sąsiadów). Książka ukazuje rzecz niebywale straszną - albowiem człowiek (lub jego rodzina), którego dosięga nieszczęście, w obliczu choroby jest pozostawiony sam sobie. Tutaj dotychczasowi przyjaciele, znajomi potrafią się odwrócić od wszelkich nieszczęść, powodując tym samym u rodziców Sebastiana poczucie wyobcowania i samotności. ...

Beti | 2013-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2013

Niesamowita historia rodziców walczacych o zdrowie dziecka.Ignorancja lekarzy i upór rodziców walka o to aby zycie tego dziecka w koncu bylo lepsze.Niejednokrotnie plakalam czytajac,ale któz by sie nie wzruszyl nad losem tego biednego chlopca.Swietna ksiazka,godna polecenia,zmienia spojrzenie ludzi na osoby niepelnosprawne.

olguska | 2016-09-23
Przeczytana: 20 września 2016

Wzruszająca historia o Polskim chłopcu który mieszka w Angli niestety jest ciężko chory ma padaczkę wynikającą z guza który jest trudny do zoperowania... pierwsza operacja nie przynosi rezultatu chłopiec wyjeżdża z Rodzicami do Australii i tam jest operacja druga która się udaje i usunięty jest cały guz... Padaczka znika porażenie również Chłopiec staje się normalnym spokojnym nieagresywnym synkiem.

Książka o chorobie dziecka i walka o życie dziecka. polecam

Beata | 2010-11-03
Przeczytana: 30 września 2010

Polecam tą książkę przeczytałam jednym tchem.Ile rodzice potrafią wywalczyć dla swojego dziecka.

Przeczytałam tę książkę ze wzruszeniem, ale też refleksją nad sobą i otoczeniem. Czy tolerancja i akceptacja inności to jedynie nośne hasła, które dobrze brzmią w mediach, czy też faktycznie wyznawane przez ludzi wartości? Czym jest inność? Odstępstwem od normy, a przecież sama norma nie jest czymś stałym.
Książki oparte na faktach autentycznych działają na mnie dogłębnie, wiem wtedy ze to co czytam zdarzyło się naprawdę, nie jest to autorska fikcja....Skupieni na wypełnianiu codziennych planów rzadko przejmujemy się losem innych ludzi. Praca, zakupy, zajęcia domowe, spotkania z przyjaciółmi i inne podobne czynności są zwykłe, przewidywalne i bezpieczne. Co jednak, gdy w tej poukładanej rzeczywistości pojawi się choroba, kalectwo, niesprawność? Jak się oswoić z nową sytuacją i... przetrwać?
Anna Cholewa-Selo od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, jest autorka wspomnień „Oswoić los”. W książce opisała własną, prawdziwą historię, jaka zaistniała w jej rodzinie. Książka w dużym...

padlina | 2013-07-03

Bardzo, ale to bardzo wzruszająca książka. Jestem nad wyraz wrażliwą i delikatną dziewczyną, więc płakałam przy niej jak małe dziecko. Chwyta za serce. Uwielbiam ją. Nigdy zapewne nie zrozumiem cierpienia autorki, ale wczuwałam się w jej problemy całą sobą.

pezet87 | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Sięgając po tą książkę nie miałam żadnych oczekiwań, wpadła mi do ręki przez przypadek, z chwilowego braku innej lektury. Widocznie to nie był ślepy traf, że sięgnęłam właśnie po nią. Ogólnie nie lubię literatury faktu wolę trochę pofantazjować i odetchnąć czytając, jednak ta fantastyczna książka wyprowadziła mnie z błędu. Sposób w jaki Anna główna bohaterka, a może jednak nie? Gdyż kluczową postacią jest Sebastian i cały spektakl, który się rozgrywa tworzy się wokół niego. Sposób pisania autorki, a zarazem osoby, która to wszystko przeżyła i postanowiła udokumentować jest obrazowy, przyjemni i przemawiający do serca czytelnika. Dla mnie jako matki,Polki, oddychającej osoby jest uwłaczające, że o podstawową pomoc, która się należy każdemu z Nas trzeba prosić, lub szukać na własną rękę. Nie wyobrażam co musieli czuć główni bohaterzy dowiadując się co chwila o to kolejnych błędach w sztuce lekarskiej, które doświadczył ich syn na własnej skórze. Nie wspominając o tym, że lekarze byli...

aleksia | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

dopiero w trudnych sytuacjach wiemy jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla dziecka, kto jest prawdziwym przyjacielem. Książka o wsparciu całkiem obcych ludzi w najtrudniejszych chwilach w życiu rodziny. Gorąco polecam