Rambo pierwsza krew II

Cykl: Rambo (tom 2)
Wydawnictwo: Da Capo
Rambo First Blood Part II
szati

John Rambo, weteran wojny w Wietnamie po spaleniu znacznej części miasta Madison odsiaduje wyrok w więzieniu. Ma jednak szansę wyjść na wolność, jeśli podejmuje się ryzykownej misji: ma wrócić do Wietnamu, do tego samego obozu, w którym więziono go i torturowano, i ustalić czy nadal są tam więzieni, zaginieni jakiś czas temu, amerykańscy żołnierze. Rambo podejmuje to wyzwanie...

Spiderdog86 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

"Iskierka w piersi Trautmana rozgorzała cieplejszym blaskiem. \
- Trudno wyczuć, co się tam naprawdę dzieje - mówił technik - bo przekazy nakładają się na siebie, ale z tego, co rozumiem, Rambo nawiązał z nami łączność pod przymusem. Złapali go, ale... - Technik przyciskał słuchawki do uszu i jednocześnie rozmawiał z Murdockiem. - Ale im uciekł i...
- Co?! Szlag by to!
- ..zabił z łuku siedmiu, może ośmiu żołnierzy, Potem zakłuł nożem jakiegoś Ruska. Udusił pnączami Wietnamczyka. Następnego Wietnamca udusił cięciwą łuku. Rosjanina nabił na włócznię jak na pal. Sklecił nawet -coś w rodzaju katapulty i rozwalił kamieniem łeb innemu Ruskowi (...) Co znowu? Już go zabili? - spytał Murdock. Trautman - wciąż pilnowało go dwóch żołnierzy czekał na odpowiedź radiooperatora. Technik pokręcił głową.
- Wprost przeciwnie. Murdock poczerwieniał ze złości.
- Co to, do diabła, znaczy?!
- Właśnie podpalił las. Zabił wietnamskiego dowódcę. Wysadził w powietrze dwie wojskowe ciężarówki i... Nie, to...

porywacz_zwlok | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Książka nie jest górnolotną pozycją i wręcz momentami traktuje temat sensacyjny bardzo prozaicznie. W pierwszej "Pierwszej Krwi" spodziewałem się poważnego rysu psychologicznego żołnierza, który musi się zderzyć z amerykańską rzeczywistością a znalazł się w książce bohater słusznie notabene kończący. W tej części liczyłem na jeszcze więcej sensacji a tutaj dość monotonna akcja, którą jedynie uratował ciekawy zwrot akcji. Książkę oceniam jako dobrą, ponieważ czyta się ją szybko i przyjemnie a dość płytko potraktowana kwestia militarna nie zanudza czytającego. Lekka w odbiorze sensacja.

lawa | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2013, Morrell David
Przeczytana: 20 maja 2013

Kontynuacja powieści, czyta się szybko i przyjemnie. Nie jest to wybitna literatura, ale stanowi swoistą gratkę dla fanów Moorrella.

Bohater w pierwszej części może wywoływać sprzeczne uczucia, natomiast w tej zrozumiałe są dla czytelnika jego poglądy i poczynania.
W dość wyrazisty sposób autor wyostrza kontrowersje dot. wojny w Wietnamie, o czym wspomina nie tylko Morrell ale również inni pisarze jeszcze wiele lat poźniej.

Kontrowersyjny temat przedstawiony bardzo obrazowo i zrozumiale. Polecam fanom sensacji i tematyki wojennej.

niemampomysłunanick | 2016-03-01

Bardzo dobra powieść, lepsza niż film.

Matacz | 2011-08-29
Przeczytana: 2010 rok

Średnia książka, raczej dla fanów niż dla zwykłych czytelników. Kolejny raz "Maszyna do zabijania" wychodzi cało z opresji. Nie ma tragedii, ale mistrzostwo świata też to nie jest. Jednak z braku laku można przeczytać :)

finderx | 2016-09-29
bozydarczyslawa | 2016-09-21