Tajemnica rezydencji Chimneys

Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Secret Of Chimneys
powieść, morderstwo, książę
filmaster

Pretendent do tronu Herzoslovakii zostaje zamordowany podczas weekendowej wizyty w rezydencji lorda Caterhama. Nad rozwiązaniem delikatnej sprawy, komplikowanej dodatkowo przez fakt, że nie wszyscy goście występowali pod prawdziwymi nazwiskami, pracuje flegmatyczny inspektor Battle. Niezależnie wciąga się w nią także energiczny przybysz z kolonii - Anthony Cade.

źródło opisu: opis okładkowy

czytamcałyczas | 2017-10-24

No to ja będę wyklęty...bo mi ta książka.Się nie podobała.
I nie,mam zamiaru zmieniać zdania.
Nudna,rozciągła i bez akcji.
Tyle.

Agacha | 2016-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2016

Kiedyś czytałam już jakąż książkę Christie, której akcja toczyła się w kręgach władzy. Nie pamiętam nawet tytułu, ale wiem, że nie bardzo mi się podobała. Myślałam, że ta będzie w podobnym stylu. Na szczęście pozytywnie mnie zaskoczyła. Bardzo dobrze się czytało. Niby wszystko od początku jest powiedziane, a jednak nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Queequeg | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Cóż, moim zdaniem jest to słaba książka. Tym razem autorka nie przykuła mojej uwagi do końca, łapałem się na tym, że czytałem książkę a tak naprawdę myślałem o wszystkim innymi i praktycznie wcale nie skupiałem się na treści. A treść moim zdaniem była chaotyczna, nieprzemyślana, intryga sama w sobie mało intrygująca, w dodatku prawie całkowicie przewidywalna, postaci z lekka „niedorobione”. Nagłe zwroty akcji zamiast podbić napięcie raczej jednak mnie drażniły swoją pretensjonalnością, a dodatkowo schematyczne zaczyna być to, że co by sobie główny bohater nie założył i nie wymyślił to zawsze mu wszystko się udaje i w jakie problemy i tarapaty by nie wpadł, to i tak ze wszystkiego wychodzi bez szwanku. Bibliografia Christie składa się widocznie z postaci i bohaterów w czepku urodzonych, szczęśliwców i wybranków losu…

Dodatkowo pozytywne wrażenie psuły błędy wydawnictwa co nie jest rzecz jasna winą Christie ale rzutowało mi na całość – masakryczna ilość błędów, literówek, przecinków...

Agata Christie to moja ulubiona pisarka, jeśli chodzi o kryminały. Pomimo braku Poirota nie zawiodłam się na historii, która odbyła się w tak wspaniałej rezydencji, co dodawało smaczku opowieści ze względu na gości. Warto przeczytać!

lacerta | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że "Tajemnica rezydencji Chimneys" zupełnie nie przypadła mi do gustu. Christie wprowadziła wielu bohaterów, a większość z nich wydawała mi się niesamowicie naiwna. Sam inspektor Battle zupełnie zginął wśród pozostałych postaci - był zbyt cichy i zbyt mało charyzmatyczny. Cała historia była zbyt pogmatwana i zupełnie nie mogłam się przy niej skupić, może właśnie przez to fabuła ma dla mnie dużo braków i nielogiczności. Historia zupełnie mnie nie porwała, a więc i na zakończenie nie wyczekiwałam z niecierpliwością.
Mam nadzieję, że już żadna z książek Agathy Christie nie wzbudzi we mnie takiego znużenia i zniecierpliwienia jak "Tajemnica rezydencji Chimneys".

Świetny kryminał. Ciekawa i zaskakująca fabuła, niebagatelne postacie, fajny klimat. Polecam!

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Anthony Cade nie należy do ludzi zadowolonych zawodowo. Od niedawna utrzymuje się z prowadzenia wycieczek, w których musi flirtować z kobietami starszymi od niego. Nudzi go to tym bardziej, jeżeli wspomni się przy nim o jego dawnym życiu - pełnym niebezpieczeństw i adrenaliny.

Pewnego razu los się do niego uśmiecha, gdy na jego drodze staje jego dawny przyjaciel, James McGrath. Oferuje mu dobry zarobek i powrót do dawnego ekscytującego życia. Ma za zadanie dostarczyć do wydawnictwa pamiętniki zmarłego hrabiego Stylpitcha, co nie jest taką łatwą sprawą. Wiele organizacji będzie chciało stanąć mu na drodze. Angielski minister George Lomax, któremu również zależy na niedopuszczeniu pamiętników do publikacji, namawia właściciela znanej w wyższych sferach rezydencji Chimneys - Lorda Caterhama, by zaprosił "Jamesa McGratha" na weekend do rezydencji w celu omówienia sprawy. Na to samo spotkanie zostaje zaproszony książę Michael Obolovitch. Już pierwszej nocy książę zostaje...

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2016-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2016, Christie
Przeczytana: 21 grudnia 2016

O niechlujstwie Wydawnictwa Dolnośląskiego pisałam już wielokrotnie, ale tym razem przekroczyli wszelkie granice. Miałam nawet zamiar napisać tu nazwiska osób odpowiedzialnych za "korektę" i "redakcję" tej książki, aby przypadkiem jakieś wydawnictwo ich nie zatrudniło, ale pomyślałam, że może to jednak nie ich wina albo to po prostu "martwe dusze" lub te osoby dawno nie żyją, robiły redakcję pierwszego wydania, a to co teraz opublikowano to efekt zeskanowania tamtej starej książki.
Takiego bałaganu w życiu nie widziałam. Poszatkowane dialogi, kiedy nie wiadomo co kto mówi, Wiecie, coś w rodzaju:
- Dzień dobry - powiedział Antoni - Czy są bułki?
Sprzedawczyni uśmiechnęła się.
- Niestety jest tylko ciasto z makiem. - Zatrzepotała rzęsami wyraźnie próbując go poderwać.
- Jaka szkoda - odparł z kamienną twarzą.

w książce występuje na przykład w takiej postaci:
- Dzień dobry - powiedział Antoni
- Czy są bułki? Sprzedawczyni uśmiechnęła się.
- Niestety jest tylko ciasto z...

--pisarka-- | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Na początku wydawała mi się trochę monotonna, czegoś mi w niej brakowało, potem akcja się rozkręciła i książka zrobiła się całkiem ciekawa. Pozostało parę niewyjaśnionych zagadek, możliwe, że autorka po prostu o nich zapomniała, a może mnie się tak tylko wydawało - na przykład nie wyjaśniła kto zabił tego Włocha ani dlaczego.

MałaPisareczka | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Pora w końcu powrócić do łask Agaty Christie (dawno już nie było na blogu żadnej recenzji tejże autorki) i na nowo zakochać się w kryminale w najczystszej postaci! Czym tym razem Królowa Kryminału mnie zaskoczyła i w jaki sposób rozkochała mnie w swej książce? Oto Tajemnica rezydencja Chimneys...

Anthony Cade nie należy do ludzi zadowolonych zawodowo. Od niedawna utrzymuje się jedynie z prowadzenia wycieczek, w których musi flirtować z kobietami starszymi od niego, byle tylko były zadowolone. Nudzi go to tym bardziej, jeżeli wspomni się przy tym o jego przeszłym życiu - pełnym niebezpieczeństw i adrenaliny.

Pewnego razu los się do niego uśmiecha, gdy na jego drodze staje jego stary przyjaciel - James McGrath, który oferuje mu nie tylko dobry zarobek, ale także powrót do dawnego ekscytującego życia! Ma za zadanie dostarczyć do wydawnictwa pamiętniki zmarłego hrabiego Stylpitcha, co wcale nie jest taką łatwą sprawą, biorąc pod uwagę fakt, iż wiele organizacji będzie chciało stanąć...