Albert Einstein i granice fizyki

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Wydawnictwo: Świat Książki
Albert Einstein and the frontiers of physics
978-83-7391-450-6
szatanielica

Powszechnie wiadomo, że Einstein nie wprawiał w zachwyt nauczycieli. Uważany za ucznia raczej przeciętnego, często bywał nieobecny duchem, łatwo wpadał w rozdrażnienie... W jaki sposób ten sprawiający kłopoty młodzieniec stał się największym fizykiem wszech czasów? Książka ukazuje eksperymenty i teorie, które wymyślał dzięki jedynemu w swoim rodzaju połączeniu wyobraźni i przenikliwości. W przejrzysty sposób przedstawia poszukiwania teorii, która obejmowałaby wszystkie siły działające we wszechświecie.

Karol Cetlin | 2011-02-01
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Porządna książką o życiu i dokonaniach Alberta Einsteina. Choć czasem ciężko się ją czyta ze względu na, zawarty w niej przestarzały język. Jednak mimo to polecam każdemu, kto chciałby zapoznać się z fizyką i w wspaniałym naukowcu Albertem Einsteinem.

Asia | 2012-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Ciekawa i wciągająca książka. Polecam szczególnie tym, którzy mają jakiś kontakt z fizyką lub naukami pokrewnymi ;)

Przemysław | 2016-02-28
Paleo | 2016-02-07