Boga przecież nie ma. Książka o niewierze w boga

Tłumaczenie: Elza Jaszczuk
Seria: Bez Tabu
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gud finns nog inte : en bok om att inte tro på gudar
religia, ateizm, dla dzieci
religia
Pomensku

Niektórzy wierzą, że w niebie mieszka staruszek, który może robić, co tylko chce. Inni myślą, że w niebie rezyduje kilku staruszków, żeby było im raźniej. Mają takie imiona jak Jahwe, Allah, Tor, Zeus i nazywani są bogami. Jeszcze inni uważają, że Bóg jest niewidzialną siłą, która widzi i słyszy wszystko. Albo, że Bóg jest Miłością. Można również nie wierzyć w żadnego boga. Ta książka jest o tym!

Fragment książki „Boga przecież nie ma” to doskonały punkt wyjścia do dyskusji z dzieckiem, ale też z dorosłymi. Dobrze jest zadać sobie i innym raz jeszcze podstawowe pytania i odkurzyć utarte poglądy. Niewiara jest pierwotna, a wiarę narzucają nam inni. Część wierzących twierdzi, że niewiara też jest wiarą, ale czy niegranie w piłkę to taki sam sport jak football? Nadszedł czas, by raz na zawsze pożegnać sondaże, według których 95 procent polskiego społeczeństwa to katolicy, a ateistów po prostu nie ma. Czy tylko dlatego, że ktoś wymyślił boga, inni mają w niego wierzyć?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Ola Kubicka | 2018-01-08
Przeczytana: 2015 rok

Książka świetna dla dzieci. Bardzo zrozumiałym językiem uczy dziecko jak nie dać sobie wyprać mózgu religią. Mój synek ją uwielbia i często wspomina o niej kolegom, którzy w przeciwieństwie do niego uczęszczają na religie i pytają dlaczego On nie chodzi.

Partyzant Obiektywizmu | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Książka jest źle napisana językowo i niektóre fragmenty są trudno zrozumiałe. Dobra z braku laku. Ewidentny bląd znalazlem na stronie 18. Naukowcy z całą pewnością nie "uważają dziś, że Wszechświat powstał około 14 miiardów lat temu ze związków chemicznych, które tworzyły się wewnątrz gwiazd i potem wybuchły." To zdanie autora książki, lub tłumacza jest groźnym bełkotem. Wynika z niego, że to co się działo w pierwszych gwiazdach i wybuchy tych gwiazd było przed powstaniem Wszechświata, skoro dało mu początek. Jakim ignorantem naukowym i logicznym trzeba być, żeby popełnić taki błąd? Katastrofalne błędy interpunkcji i zaskakujące rozstrzelenia tekstu wskazują na brak zrozumienia sensu przez tłumacza lub grafika.

Damian | 2017-09-08

Książka bez szału. Może skłania do myślenia i zastanowienia się, jednak mało tekstu sprawia, że pozycja nie wyczerpuję tematu, tylko trochę go rozpoczyna jedynie. Spodziewałem się czegoś więcej.

Vemona | 2017-09-18
Przeczytana: grudzień 2014

Kolejna świetnie napisana książka dla dzieci, którą powinni przeczytać rodzice, by dobrze się zastanowić, co właściwie wpajają swoim potomkom.

Anita | 2012-01-27

Książka spełniła swoje zadanie, pobudziła do zadawania pytań, jednak spodziewałam się większego rozwinięcia tematu.

endlessummer | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

daje do myślenia.

Rip | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Jeżeli ktoś spodziewa się po tym tytule standardowej książki o religii, wierze i ateistach to przeżyje spore rozczarowanie. Jest to raczej zbór luźnych przemyśleń i pytań które zmuszają do refleksji i dyskusji. Doskonały początek do rozmów na trudne tematy zarówno dla dzieci i dorosłych (niezależnie od wyznania) . Owszem znajdziemy tutaj błędy i niejasności. Kilka razy będziemy musieli przeczytać jeden czy dwa fragmenty aby je zrozumieć. Nie mniej jednak cel tej publikacji jest jasny i na dłuższą metę spełnia ona swoją rolę. Dużo pytań i zmuszanie czytelnika do refleksji - Sedno tej publikacji.

ThePrimeval | 2019-04-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane