Prophet
83-7180-081-9
Psioro

Penelopa Bayley sama nazwała się prorokinią. Wszystkich przerażał jej dar - umiała przewidywać możliwe warianty przyszłości, a przy tym manipulować wydarzeniami i ludźmi wedle swej woli. Najemny morderca, zwany Lodziarzem, już dwukrotnie odszukał Penelopę i zgubił ją. Tym razem jednak dziewczyna ukryła się na planecie tak małej, że właściwie nikt nie wiedział, gdzie się znajduje i jak się nazywa. Co dziwniejsze jednak, sama Penelopa Bayley chce by ją odnaleziono....

Morgoth | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Postac niemal wszechmogąca u szczytu potęgi... Co zrobi? Kogo uśmierci? Kogo wywyższy a kogo zepchnie na dno...? Ile światów rozwali...? Mega pomysł na tasiemiec s-f na sto tomów ale to niestety ostatni tom a historia kończy się...jak dla mnie zbyt melancholijnie i... Za łatwo.Ale przede wszystkim za szybko...

Pablos | 2010-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ostatni tom cyklu o Wyroczni, ten, w którym kosmiczne przygody odeszły na drugi plan, a pierwszy zajęły przemyślenia głównych bohaterów, oponentów od zawsze: Penelopy i Lodziarza. Dochodzi także do ostatecznej konfrontacji, lecz uprzednio autor serwuje przepiękną, pełną magii, wzruszającą historię o braku akceptacji, marzeniach i pragnieniach oraz brutalnej rzeczywistości.

Mścisław Nowosad | 2015-06-20

Świetne S-f, rasowa space opera ze wszystkim co powinno być w niej zawarte, mamy podróże międzyplanetarne, pojedynki, specjalne zdolności, kosmitów i technologię. D tego można jeszcze dorzucić ciekawie zarysowane i charakterystyczne postaci wśród których nie znajdziemy ani jednego miałkiego bohatera.

Wiedźma | 2010-09-09

Ostatni tom przygód Penelopy Bailey pokazuje zupełnie inny obraz bohaterki niż poprzednie dwa. Podkreśla jak bardzo człowiek zmienia się pod wpływem niektórych doświadczeń, zachowań ludzkich, darów czy też przekleństw, z którymi musi się borykać.
Książka pokazuje ostateczną przemianę z przestraszonej dziewczynki, którą była w pierwszym tomie, do świadomej swojej władzy Prorokini.

Nadszedł również czas, aby ostatecznie rozwiązać konflikt pomiędzy Penelopą i Lodziarzem...

Civril aen-Saevherne | 2012-07-15
Przeczytana: 2009 rok

Część jednej z najlepszych trylogii S-F, jakie napisano. Autor zaskakuje czytelnika do ostatniej chwili, a lektura wciąga całkowicie.

Shariana | 2012-10-05
Przeczytana: 03 października 2012

W tym momencie wypadałoby chyba podsumować nie tylko tę konkretną książkę, ale i całą trylogię. Muszę przyznać, że wbrew temu, czego spodziewałam się po pierwszej części, moje wrażenia są całkiem pozytywne. Styl Resnicka jest specyficzny - przodują dialogi, co z jednej strony nieco szkodzi opisom, z drugiej czyni lekturę szybką i całkiem przyjemną.
Motywacje bohaterów stały się bardziej wiarygodne. Zyskała na tym głównie postać tytułowej bohaterki, która w "Prorokini" wypadła o wiele bardziej naturalnie, niż we "Wróżbiarce". Ciekawą postacią jest niezmiennie Lodziarz, nadający specyficznego uroku całej serii.
Do ideału jednak trochę brakuje. Książka była jednak miłą formą rozrywki, a przecież głównie o to chodziło.

weyra | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2013

Nie czytałam poprzednich części więc może dlatego jakoś nie potrafiłam się wciągnąć w tę historię. Przyznam, że zmęczyłam się bardzo i doczytałam jedynie do połowy tej niezbyt grubej książki. Jednak obiecałam sobie, że jak tylko przeczytam wczesniejsze części wrócę do tej pozycji i być może poprawię opinię.

elwiria | 2016-10-21
Mauro666 | 2016-10-01