Modlitwa do Boga złego

Cykl: Kapłan (tom 2)
Wydawnictwo: Cat Book
religia, fantasy, kapłan
Shim

W Modlitwie do Boga złego losy bohaterów Kapłana łączą się ponownie za sprawą 16-letniego chłopca, którego znajdują nieprzytomnego przed swoim domem przyjaciele Krzysztofa. Pozornie błaha sprawa okazuje się być początkiem poważnych kłopotów – w sprawę tajemniczego nastolatka zaangażowani są m.in. aurelici. Krzysztof musi znowu wziąć sprawy w swoje ręce, zaś w walce ze złem towarzyszą mu wierni przyjaciele.

liz83 | 2010-05-21
Przeczytana: 17 maja 2010

Po lekturze "Modlitwy..." mogę już śmiało powiedzieć, że jestem fanką Kotowskiego. Czekam na kolejną książkę! (podobno już w październiku)

Petka57 | 2012-05-07
Przeczytana: 06 maja 2012

Kontynuacja bardzo dobrego "Kapłana". Niestety przy pisaniu "Modlitwy..." nastąpił spadek formy pisarskiej u autora i w wyniku tego wyszła bardzo przeciętna powieść. O ile początek książki jeszcze próbuje trzymać tempo z tomu pierwszego, to już im bliżej końca tym gorzej. Odnoszę wrażenie, że autor stracił "serce" do bohaterów i zakończył szybko akcje w stylu cdn.

Trzeci tom zapowiadany od jesieni 2010 do tej pory pozostał tylko w zapowiedziach. Mam nadzieję, że będzie on lepszy od drugiego, bo inne książki autora które do tej pory przeczytałem są przecież doskonałe.

pewnasytuacja Gogh | 2011-12-28
Przeczytana: 11 lipca 2012

Po niesamowitym Kapłanie, jego równie dobra kontynuacja. Modlitwa do Boga Złego ma jeszcze więcej humoru, akcja toczy się jeszcze szybciej, ale nie psuje to uroku serii. Nadal nie chce się rozstać z tymi bohaterami. Gdzie ta trzecia część?!

Michael Shootbook | 2013-04-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, ~ F2
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Godna kontynuacja "Kapłana", w której spotykamy dobrze nam znanych bohaterów i poznajemy zupełnie nowych. Walka o wpływy w tajemnym zakonie Aurelitów trwa. Co gorsza - przeciwnik ma po swojej stronie tajemniczego człowieka, który daje swym kompanom niespotykaną moc. Kapłan i jego nowy mały przyjaciel są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ostatnią deską ratunku jest wycieczka na tajemniczą wyspę zapomnianą przez świat.

Kotowski kolejny raz pokazuje się z jak najlepszej strony.

Adamsale | 2012-07-20
Przeczytana: 10 lipca 2012

Nie zawiodłem się, świetna. Tylko czekać na trzeci tom

Sandra | 2012-02-03
Przeczytana: 18 stycznia 2012

Kolejna przygoda Kapłana, równie wciągająca.

Joanna | 2015-06-01
Na półkach: 2015, Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Nie wiem co pan Krzysztof Kotowski brał przed napisaniem tej książki, ale zdecydowanie nie powinien przestawać. Uwielbiam go za ten zabawny styl pisania, ale też za brak litości dla naszego mózgu, zaginanie czasoprzestrzeni i "bycie w tym samym miejscu innego świata, ale pięć minut wcześniej" potrafi zagotować szare komórki. Polecam zaraz po "Kapłanie".

Devirk | 2011-04-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Jeszcze lepsze od Kapłana.

Katarzyna | 2011-08-01
Przeczytana: 2011 rok

Zamiast ciekawej akcji są barwni, czasami aż za, bohaterowie. Autor postawił na dialogi, a objętości książce dodał poprzez wprowadzenie naukowych ciekawostek. Akcja toczy się we współczesnym świecie, ba nawet naszej Polsce. To miło, że Polak o Polsce pisze. Ogólnie powieść dobra, chociaż niezbyt dopracowana i bez zakończenia. Nie lubię takich drastycznych cięć w fabule. Ale to rzecz gustu.

Aneta | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Dużo słabsza niż część pierwsza, niestety.
Zbyt przekombinowana.
Trochę szkoda.
Po rewelacyjnym "Kapłanie" spodziewałam się kontynuacji na wyższym poziomie.