Między słowami

Wydawnictwo: Replika
978-83-60383-74-2
atram_78

Ewa Sobczak, wschodząca gwiazda „krajowej literatury kobiecej”, przyjeżdża do Białej Góry na zjazd absolwentów swojego liceum i aby napisać drugą książkę. Szczególnie niecierpliwie (od piętnastu lat!) czeka tam na nią właściciel miejscowej księgarni – Piotr Skaziński. Czeka też niezwykła niespodzianka, która z jednej strony każe inaczej spojrzeć na sukces wydawniczy Ewy, a z drugiej warunkuje...

Czeka też niezwykła niespodzianka, która z jednej strony każe inaczej spojrzeć na sukces wydawniczy Ewy, a z drugiej warunkuje wszelkie przyszłe działania. Ich świadkiem jest „biała góra”, która mimo swojej niezbyt imponującej wysokości (142 metry nad poziom morza), rzuca na miasteczko wystarczająco długi cień, aby w nim pomieścić i śpiewającego komendanta policji, i starą zdziwaczałą zielarkę, i poetę rymopsuja.

Swój cień na miasteczko rzucają także kochankowie z białogórskiej legendy, niedoszły patron jedynej tu szkoły średniej i funkcjonujące ponad podziałami Towarzystwo Przyjaciół Białej Góry.

isabelle142 | 2015-10-28
Przeczytana: 23 października 2015

Całkiem interesująca powieść, dzięki której można poznać życie pisarza od kuchni oraz blaski i cienie tego zawodu. Bardzo polubiłam głównego bohatera, który miał istny talent do gier słownych (uwielbiam takie rzeczy!), a zarazem niebywałe poczucie humoru. Na pewno znalazłabym z nim wspólny język. Znacznie mniej sympatii wzbudziła we mnie żeńska bohaterka. Atutem lektury były dla mnie rozterki jednej z postaci, dotyczące własnej orientacji - rewelacja! Trochę jednak rozczarowało mnie zakończenie.

jusola | 2010-12-18
Na półkach: 2010, Wymienię, Przeczytane, W domu
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Ot, czytadło... Ewa Sobczak, początkująca pisarka, Piotr Skaziński, księgarz - orbitują wokół siebie, a wraz z nimi kilka innych osób, mieszkańców małego miasteczka Biała Góra. Rzecz rozgrywa się wokół powstającej o miasteczku książki, która może okazać się skarbnicą wiedzy o drugim życiu przeciętnego miasteczka.
Czyta się przyjemnie, niewymagająco. Mam wrażenie, że najbardziej chodzi o to, by przemycić w książce parę aluzji literackich, cytatów, nazwisk... a reszta - tak jakby przy okazji.

Gabi145 | 2015-01-06
Przeczytana: grudzień 2014

Momentami nudna, ma chwile przebłysku i wciąga, ogólnie nie jest zła. Irytowali mnie główni bohaterowie.

dzasta | 2013-06-29
Przeczytana: 16 marca 2013

dla fanów opowieści z małych miasteczek...uwaga małomiasteczkowość odczuwa się w szczgólnie w zachowaniu głównej bohaterki

GabrielaAgata | 2014-09-22

Polska, dobra pozycja.