Johnny i zmarli

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Johnny Maxwell (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Johnny and the Dead
8371204914
fantastyka, Johnny Maxwell
Leśny_ludek

Johnny widzi zmarłych ludzi. Dlatego jego przyjaciele zaczynają go podejrzewać o chorobę umysłową. Okazuje się że Johnny widzi zmarłych którzy proszą go o pomoc w misji ratowania cmentarza, który już niedługo ma zostać rozebrany. W tej sytuacji Johnny robi wszystko, by jego martwi przyjaciele nie stracili swojego domu.

Nitager | 2016-06-10

Chyba za stary już jestem na powieści dla młodzieży, bo jakoś mnie ta powieść nie zachwyciła. Doceniam jednak kunszt pisarski i poczucie humoru autora, aczkolwiek widzę tu wiele sytuacji nie wykorzystanych. Podobał mi się świat umarłych, których nawet po śmierci dzieli różnica zdań. Sam pomysł wydal mi się znajomy - chłopiec, który widzi i słyszy umarłych, aczkolwiek nikt mu nie wierzy. Musi wiec, z grupką przyjaciół, sam znaleźć sposób na uratowanie starego cmentarza.

miharu | 2010-07-09
Na półkach: Przeczytane, Zabawne

Inteligentna i zabawna, jak zawsze u Pratchetta.

Dzwienkoswit | 2011-05-04

Bez świata Dysku to nie to samo.

Spodziewałam się wielkiego rozczarowania, jak tylko zorientowałam się, że nie mam co liczyć na ironiczny i groteskowy opis przygód niekonwencjonalnych bohaterów w Świecie Dysku.

Za mało Pratchetta w Pratchettcie. Za mało ironii, za mało nieprzewidywalności, za mało oryginalnych pomysłów. Za to za dużo treści pouczających. Ta powieść ma za wiele wspólnego z niedopracowaną literaturą fantastyczną dla dzieci i młodzieży. Za wyjątkiem tego, że główny bohater miejscami nie przypomina trzynastolatka, a czterdziestolatka.

Ale mimo wszystko było trochę Pratchettowskiego humoru. I trochę ironii. I tylko za to daję ocenę 5/10.

Michał Konkol | 2012-03-06

Nic mniej i nic wiecej, ponad 'Johnny i BOMBA'

Julia | 2012-04-22

cloudjubei | 2011-07-12
Przeczytana: 07 października 2009

Super leciutka i bardzo miło się czyta. Polecam młodszym.

Adrianna | 2010-07-08

super, jak każda Terry'ego