Prawdy pani Julii, Miejsce zwane domem, Pięć po dwunastej, Wilkołak

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Black notice, Place to call home, Five past midnight, Miss Julia speaks her mind
83-88243-16-0
Snafu

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Wilkołak (pełn. Czarna kartka)- Patricia Cornwell 2. Miejsce zwane domem - Deborah Smith 3. Pięć po dwunastej - James Thayer 4. Prawda pani Julii - Ann B. Ross "Miejsce zwane domem" Wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości dwojga bohaterów, których dzieliło wszystko oprócz gorącego uczucia. Pozwoliło im ono pokonać niespodziewane...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Wilkołak (pełn. Czarna kartka)- Patricia Cornwell
2. Miejsce zwane domem - Deborah Smith
3. Pięć po dwunastej - James Thayer
4. Prawda pani Julii - Ann B. Ross

"Miejsce zwane domem"

Wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości dwojga bohaterów, których dzieliło wszystko oprócz gorącego uczucia. Pozwoliło im ono pokonać niespodziewane przeszkody i przeciwności losu, a na koniec połączyć się na całe życie.

katiakate | 2014-10-23
Przeczytana: 20 września 2014

Na pierwszy rzut oka to nieprzemyślany zbiór książek, który nie spodoba się do końca ani miłośnikom kryminałów, ani zwolennikom sentymentalnych historii - nikt nie zwróci na niego uwagi. Pomyłka drukarska? Nie, nie. Po przeczytaniu całego tomu zauważyłam podobieństwa w narracji, czułam, że jednak coś łączy te powieści (nie tylko oprawa i ta sama czcionka).
"Wilkołak" pokazał mi świat ludzi mających do czynienia na co dzień ze śmiercią - od miejsca zbrodni do prosektorium. Właściwie powodem przeczytania tej książki było zdobycie wiedzy o czymś nieznanym, same wydarzenia nie bardzo mnie zaciekawiły.
"Miejsce zwane domem" pozwala troszeczkę "ochłonąć" po poprzedniej książce, ale temat śmierci jest również obecny. Nie zabrakło też rodzinnych tajemnic. Miała wzruszać, ale przyznam, że mnie - wzruszającej się wszystkim osoby, nie "chwyciła za serce".
"Pięć po dwunastej" już, już miałam ominąć, bo myślałam, że mogę nie zrozumieć tego tematu. Na szczęście przeczytałam i okazała się...

olcyna | 2016-01-12
Przeczytana: 03 stycznia 2016

oceniam same prawdy panii julii, bo reszty nie czytalam, historia okej, szkoda, ze taka krótka i w sumie warto byloby rozszerzyc kilka wątków

Sylwia | 2013-01-10
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Wilkołak trochę mnie zawiódł. Zakończenie zbyt przewidywalne chociaż zaczynało się ciekawie. Prawdy pani Julii bardzo przyjemne.

Alicja Fidowicz | 2010-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2010

"Prawdy pani Julii" dobrze ukazują religijną obłudę, chciwość, demaskuje także mentalność ludzi z małych miasteczek, którzy łapczywie połykają każdą, nawet najbardziej absurdalną plotkę. Myślę, że gdyby książka została napisana w polskich realiach, znalazłaby wielu odbiorców :)

klaudia98151 | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016