Mania czy Ania

Das doppelte Lottchen
dla dzieci, 9+
mausi64

Inne wydania

Pewnego dnia w miejscowości letniskowej spotykają się dwie dziewczynki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są do siebie podobne jak dwie krople wody i do tej pory nie wiedziały o swoim istnieniu. Ania Palffy z Wiednia ma wprawdzie długie kręcone włosy, a Mania Körner z Monachium dwa warkocze – ale to naprawdę jedyna różnica. Ania i Mania postanawiają odkryć tajemnicę swojego...

Ania i Mania postanawiają odkryć tajemnicę swojego podobieństwa: Ania jedzie do Monachium jako Mania, a Mania jako Ania do Wiednia…

BeataP | 2016-04-27

Rewelacyjna książka dla dzieci.
POLECAM

koniaralisa13 | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Powieść opowiada o 2 siostrach bliźniaczkach: Mani i Ani. Dziewczynki spotkały się na wakacjach;) Wcześniej się nie znały, ponieważ Ania mieszkała we Wiedniu z tatą a Mania w Monachium z mamą. Siostry chciały poznać drugie z rodziców, więc zamieniły się rolami: Ania jako Mania pojechała do Monachium a Mania jako Ania do Wiednia ;)Na końcu rodzice dziewczynek ponownie biorą ślub!!!!! <3 Gorąco polecam wszystkim, który chcą przeczytać bez względu na wiek!!!!

Madi | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Książka z mojego dzieciństwa-jedna z ulubionych.
Pamiętam,że po przeczytaniu marzyłam żeby spotkać też taką siostrę.

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 10 kwietnia 2007

Po latach lektura odświeżona dzięki świetnej interpretacji Sławomiry Łozińskiej. Mądra książka i dobrze wydana.

Anka | 2011-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Piękna książka.

Juta | 2011-07-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Mam ją do dziś. Stare wydanie. Pożółkłe strony. Nawet widokówkę z wakacji w środku znalazłam, a na niej pozdrowienia z obozu wypisane kulfoniastymi literkami, ale ta książka to nie tylko sentyment. To również fajna rozrywka, ciekawa przygoda dla małych dziewczynek zaczynających dopiero swoją drogę z wyobraźnią literacką.

juve_fun | 2011-08-28

Bardzo fajna, wciągająca i niezwykle lekko się czytająca...kiedyś ;)
jedna z książek dzieciństwa:)

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 26 grudnia 1980

Nie tylko dla dzieci. I nie tylko dla pań. Wzruszająca historia dziewczynek z niespodzianką. Wzrusza. Kilka dobrych tekstów dla rodziców rozwodzących się / rozwiedzionych.

Karolka | 2011-04-05

Fajna, zwłaszcza dla dziewczynek w wieku 7-11 lat. Miło się czyta, a przygody dwóch bliźniaczek przekładają się na nasze czasy :)

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2011 rok

Piękna i bardzo ciekawa książka. Polecam serdecznie :)