Lubimyczytać.pl to:

młodzież, szkoła, chłopiec
typ
papier
rebel-rebel
6.82 (274 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Książka opowiada o wielu zaskakujących i bardzo zabawnych przygodach małego Jacka. Chłopiec ten stara się ze wszystkich sił być bardzo szlachetnym i pomagać mamie, pani w szkole, kolegom, ale nie zawsze kończy się to tak, jak by sam oczekiwał.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Isadora | 2011-09-13
Przeczytana: 13 września 2011

Książki Hanny Ożogowskiej, tak popularne w czasach młodości dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków, dziś szerszemu gronu młodych czytelników są niemalże nieznane. Młodzież krzywi się na nie, bo "trącą myszką". Zupełnie niesłusznie! Jak bardzo krzywdząca jest to opinia, zgodzi się ze mną każdy, kto podobnie jak ja swego czasu czytał takie książki autorki jak "Tajemnica zielonej pieczęci", "Za minutę pierwsza miłość" czy "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na czternaście fajerek".

Również "Chłopak na opak" utrzymany jest w podobnej konwencji - to ciepła, pogodna, naładowana pozytywną energią i ogromną dawką humoru opowieść o domowych i szkolnych perypetiach niejakiego Jacka Czarneckiego, którego cechuje niezwykła zdolność popadania w przeróżne tarapaty.
Książka klimatem przypomina "Przygody Mikołajka" Sempe i Goscinnego, z tym że w naszych polskich realiach i gwarantuje równie potężną porcję dobrej rozrywki.

Książka "Chłopak na opak" opatrzona jest wielce wymownym podtytułem "Z p...

Książkoholiczka | 2012-06-10
Przeczytana: czerwiec 2012

Super książka!!!

PABLOPAN | 2012-04-20

Książki Ożogowskiej trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, czyta się je z wielką przyjemnością.

Weronika | 2010-07-29

Pamiętam, że będąc dzieckiem czytałam ją wielokrotnie...
i za każdym razem bawiła mnie niesłychanie ;) Polecam

Magda | 2010-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2010

książka mojego dzieciństwa:0bardzo zabawna:D

czarnakredka | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Książka z serii "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Wszyscy zachwycają się Mikołajkiem i jego opowieściami, a tymczasem bohater Ożogowskiej w niczym mu nie ustępuje. Uśmiałam się zdrowo z pomysłów Jacka Czarneckiego i polecam taką zabawę przy lekturze wszystkim, zarówno tym małym jak i dużym ;)

ira | 2012-02-08
Przeczytana: 1990 rok

Urocza opowieść o wymownym tytule "Raz, gdy chciałem być szlachetny"... :-) Kiedy czytałam po raz pierwszy, problemy Jacka były mi stosunkowo bliskie. Kiedy czytałam później, zawsze nachodziła mnie taka myśl - jak dobrze od czasu do czasu przypomnieć sobie, co siedzi w głowie dziecka... ;-)

MasterOfCookiez | 2010-09-22
Przeczytana: 22 września 2010

W dzieciństwie nie czytałam tej książki, a że mam teraz sporo czasu, to postanowiłam nadrobić zaległości...:)
Chyba byłam spragniona właśnie takiego "czytadła" - lekkiego, zabawnego i przypominającego mi różne sytuacje z przeszłości.
Teraz znowu mogę złapać za nieco cięższą książkę. ;)

ciemnowszedzie | 2012-11-07
Przeczytana: 1990 rok

Jak byłem dzieciakiem czytałem obydwa tytuły po dwadzieścia razy!!!! polecam wszystkim małolatom;)

Maria | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, Młodzież
Przeczytana: 25 marca 2012

Bardzo ciekawa książka, tylko chyba to niemożliwe, żeby taki głupi chłopak istniał.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku