Kryptonim "Kasandra"

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Code name Cassandra
Becky

Drugi tom trylogii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Czy Jess straciła swoje cudowne zdolności? Bardzo by tego chciała. A w każdym razie chciałaby, żeby wszyscy tak myśleli i wreszcie się od niej odczepili. Wszyscy oprócz atrakcyjnego Roba Wilkinsa (znowu nie zadzwonił!). Ale nici ze świętego spokoju. Pewna dziewczynka zostaje porwana i Jessica raz jeszcze wplątuje się w kłopoty. I to mrożące krew w żyłach!

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2006

red_diva | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Miła i lekka książka, w sam raz na popołudnie:) Młodzieżowa, ale warto ją przeczytać.

lacerta | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Świetna książka. Ta część była chyba nawet lepsza niż pierwsza. Przynajmniej mi bardziej się spodobała, chociaż zakończenie troszkę mnie rozczarowało. Myślałam, że będzie lepiej opisane.

Kakyuu | 2016-06-02
Przeczytana: 31 maja 2016

Więcej na: Wilczeczytanie.pl
Fabuła:
Czy Jess straciła swoje magiczne zdolności, jak przedstawiła to dziennikarzom? Chciałaby. Chciałaby, żeby wszyscy dali jej święty spokój. No, może pomijając pociągającego Robba, który wozi ją na swym motocyklu, spełniając jej potrzebę prędkości. W tej cześci nadeszły w końcu wakacje. Jess i Ruth wyjechały jako wychowawczynie na obóz dla dzieci muzycznie uzdolnionych. Żeby jednak nie było za łatwo, nasza bohaterka nie otrzymuje pod opiekę gromadki słodkich dziewczynek. Jednego z męskich wychowawców rozłożyła choroba, dlatego Brzozowa Chatka będzie jej więzieniem przez 7 wakacyjnych tygodni ( lepsze to niż gorąca lada w knajpie rodziców) z gromadką rozwydrzonych chłopaków. Jess nie odwiesiła na kołek swojej zdolności i nadal odszukuje zaginione dzieci z pomocą jednej z konsultantek infolinii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Robi to po swojemu, tak jak chce i kiedy wie, że dane dziecko naprawdę potrzebuje by je odnaleźć. Ale kłopoty lubią naszą...

Bombkazestyropianu | 2014-09-01

Jess na obozie pilnuje gromadki rozwydrzonych chłopców i dzięki swym zdolnościom odszukuje dziewczynkę na prośbę zmartwionego ojca. Przez to pakuje się w tarapaty. Na domiar złego jeden z chłopców z jej grupy ucieka. I ściąga na siebie i Jess wielkie niebezpieczeństwo.

Martyna | 2012-01-18
Przeczytana: 04 lipca 2011

Ha, chyba moja ulubiona z tej serii. No, prawie. Fajny pomysł z obozem, genialne połączenie kryminału z romansem. Mimo, że takich nie czytam zbyt często, z czystym sercem stwierdzam, że warto. No i pośmiać się można niejeden raz.

Mystery | 2016-12-16
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo dobra.

Tiger | 2011-10-07
Przeczytana: 30 października 2011

GORACO POLECAM TE SERIE KSIAZEK MEG CABOT!

klaudiabla2 | 2011-05-09
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Druga część z serii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Jess oświadczyła, że jej niezwykłe zdolności tak po prostu znikły. Myśli sobie spokojnie pojechać na obóz muzyczny, gdzie ma być opiekunką. No cóż, spokojnie nie jest. Znowu mi się podobało. Bardzo dobrze się bawiłam: czytając rozterki miłosne głównej bohaterki, odnajdując kolejne dzieci i użerając się z jednym nieznośnym wychowankiem- Shanem. Kolejny raz twierdzę, że magia, miłość i kryminał dla młodzieży to strzał w dziesiątkę.

susanjones | 2015-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Tym razem Jess trafia do muzycznego obozu dla uzdolnionych dzieci jako wychowawczyni. Są wakacje a dziewczyna ma dość pracy w ojca restauracji, stąd ta decyzja. Poza użeraniem się z wychowankami Jess wpakuje się w kolejne kłopoty. Ratuje porwaną dziewczynkę, ale ten czyn niesie ze sobą konsekwencje. Ponadto podczas jej nieobecności ginie jeden z jej wychowanków. A FBI twierdzi, że grozi jej niebezpieczeństwo.

Zabawna, lekka i przyjemna lektura umila czas w podróży i nie tylko!

Każdy z nas marzy o darze np jasnowidzenia ale czy naprawde jest to takie fajne. Jess przekonuje się ze jednak ten dar może sprawiać kłopoty dlatego musi kłamać że już go nie posiada. Mimo wszystko pomaga odnajdywać zaginione dzieci.