Kryptonim „Kasandra”

Okładka książki Kryptonim „Kasandra” Meg Cabot
Okładka książki Kryptonim „Kasandra”
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 2)
Code name Cassandra
Amber
2006-01-01
2002-01-01
Aleksandra Januszewska
Meg Cabot literatura młodzieżowa paranormalne kryminał thriller 1-8000-jeśli-widziałeś-zadzwoń

Na półkach: , , , , , , , , ,

Fajna.

Fajna.

Niewiele zapamiętałam z tej książki. Wydawało mi się, że znałam tę serię dobrze z czasów nastoletnich, a tu niespodzianka. Nie pamiętałam w ogóle akcji, ani też że z Jess było takie ziółko.
W sumie cykl Pośredniczka o wiele milej mi się przypominało, ale może i tu się rozkręci.

Każdy z nas marzy o darze np jasnowidzenia ale czy naprawde jest to takie fajne. Jess przekonuje się ze jednak ten dar może sprawiać kłopoty dlatego musi kłamać że już go nie posiada. Mimo wszystko pomaga odnajdywać zaginione dzieci.

Miła i lekka książka, w sam raz na popołudnie:) Młodzieżowa, ale warto ją przeczytać.

Bardzo dobra.

Bardzo dobra.

Podobnie jak 1 część ciekawa z poczuciem humoru alee niektóre akcje były aż za bardzo przesadzone, dziewczynka przechytrzyła FBI, wysadziła samochód i poradziła sobie z przestępcą.. niewiarygodne :P

Więcej na: Wilczeczytanie.pl
Fabuła:
Czy Jess straciła swoje magiczne zdolności, jak przedstawiła to dziennikarzom? Chciałaby. Chciałaby, żeby wszyscy dali jej święty spokój. No, może pomijając pociągającego Robba, który wozi ją na swym motocyklu, spełniając jej potrzebę prędkości. W tej cześci nadeszły w końcu wakacje. Jess i Ruth wyjechały jako wychowawczynie na obóz dla dzieci muzycznie uzdolnionych. Żeby jednak nie było za łatwo, nasza bohaterka nie otrzymuje pod opiekę gromadki słodkich dziewczynek. Jednego z męskich wychowawców rozłożyła choroba, dlatego Brzozowa Chatka będzie jej więzieniem przez 7 wakacyjnych tygodni ( lepsze to niż gorąca lada w knajpie rodziców) z gromadką rozwydrzonych chłopaków. Jess nie odwiesiła na kołek swojej zdolności i nadal odszukuje zaginione dzieci z pomocą jednej z konsultantek infolinii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Robi to po swojemu, tak jak chce i kiedy wie, że dane dziecko naprawdę potrzebuje by je odnaleźć. Ale kłopoty lubią naszą Jess. Nawet w środku lasu, w obozie Wawasee, potrafią odnaleźć ją ludzie wierzący, że nie utraciła swych zdolności. Porwana została 5 letnia dziewczynka i zrozpaczony ojciec prosi nasza bohaterkę o pomoc. Jakby tego było mało, jeden z jej wychowanków, Shane, niezwykle uzdolniony flecista, znika po krótkiej lecz burzliwej wymianie zdań. Co będzie wiązało się z opuszczeniem terenu obozu? Czy wścibscy agenci FBI znów wlezą z buciorami w życie naszej Jess?

Ocena 10/10:
Druga cześć cyklu jest zdecydowanie bardziej dynamiczna. Połączenie kryminału z romansem wchodzi nam bardzo łatwo. Nie jestem jakaś straszną fanką tego pierwszego gatunku, a tutaj jest tak sprawnie wplątany, że nie wiedziałam nawet kiedy fabuła wciągnęła mnie jak odkurzacz. Kolejna pochłonięta w trakcie jednego wieczoru. Wiem, że na pewno w ciągu najbliższych dni sięgnę po kolejną część. Polecam Wam serdecznie tą serię, bo ja zakochałam się po drugim tomie. Darze autorkę szczególnym sentymentem, mimo iż jest nastawiona głownie na książki dla młodzieży. Plus te okładki - uwielbiam je!

Więcej na: Wilczeczytanie.pl
Fabuła:

Tym razem Jess trafia do muzycznego obozu dla uzdolnionych dzieci jako wychowawczyni. Są wakacje a dziewczyna ma dość pracy w ojca restauracji, stąd ta decyzja. Poza użeraniem się z wychowankami Jess wpakuje się w kolejne kłopoty. Ratuje porwaną dziewczynkę, ale ten czyn niesie ze sobą konsekwencje. Ponadto podczas jej nieobecności ginie jeden z jej wychowanków. A FBI twierdzi, że grozi jej niebezpieczeństwo.

Zabawna, lekka i przyjemna lektura umila czas w podróży i nie tylko!

Jess na obozie pilnuje gromadki rozwydrzonych chłopców i dzięki swym zdolnościom odszukuje dziewczynkę na prośbę zmartwionego ojca. Przez to pakuje się w tarapaty. Na domiar złego jeden z chłopców z jej grupy ucieka. I ściąga na siebie i Jess wielkie niebezpieczeństwo.

Druga część serii. Tak samo jak w poprzedniej książce - dorośli nie mają prawa głosu, nastolatki rządzą i żadne czyny nie podlegają logicznym konsekwencjom.

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo
  • Meg Cabot

Dodaj cytat z książki Kryptonim „Kasandra”