Kolejność uczuć

Wydawnictwo: Magia Słów
Becky

Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę: bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia – w każdej chwili może zatrzymać nasze życie...

KOLEJNOŚĆ UCZUĆ to zbiór historii prawdziwych o miłości, życiu i śmierci.

o człowieczeństwie i jego braku.
o miłości, która jest ślepa, czasem niesprawiedliwa, kapryśna i zaskakująca, daje nam sile i przyprawia skrzydła, ale także sprawia ból, a my chcemy ją mimo to, przeżyć. o życiu, które jest darem i jedyną okazją , by czas, jaki został nam podarowany, wykorzystać jak najpiękniej.
o śmierci, która wkrada sie w nasze życie i wydziera z naszych objęć tych, których kochamy.
O tym, jak żyć po stracie dziecka, którego się nigdy nie widziało i dziecko, które przez wiele lat było całym naszym światem.
O tym, skąd wziąć siłę gdy odchodzi mężczyzna, kobieta, których kochamy do utraty tchu. Odchodzi różnie. Ale na zawsze.
O tym, że życie nas zawodzi, wystawia na próbę, wymaga podejmowania decyzji, które wydają się ponad nasze siły, ale także przynosi szczęście.
O tym, że wszystko jest względne i w każdej chwili może nabrać innego wymiaru.
O radości z promieni słońca o świcie i z blasku księżyca nocą.
W drugiej części książki pt. po drugiej stronie tęczy” znajdują się przepiękne, wzruszające listy, w których CZYTELNICY dzielili się z autorka refleksjami po lekturze jej wcześniejszych książek.

Karolina | 2013-06-09
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Pierwsze przypowieści czytane z wielką chęcią.. Kolejny rozdział pełen dramatycznych opowiadań a na końcu listy wychwalające poprzednią książkę której osobiście nawet nie czytałam... Nie urzekła mnie ta książka wręcz przeciwnie więcej nie wyciągnę ręki po książki tej autorki.

Justyna | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

Przeczytałam bardzo szybko, godna polecenia lektura, o życiu, miłości, przemijaniu.. Autorka użyła bardzo fajnego, lekkiego języka co sprawia, że książkę naprawdę przyjemnie i szybko się czyta. Nie podobało mi się tylko zamieszczenie listów od czytelników.

dorotadelikat | 2012-11-24
Przeczytana: 06 września 2010

Książka kobieca,bardzo lekka do czytania.

Książkowo_czyta | 2011-10-06
Przeczytana: 05 października 2011

Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, po prostu mnie urzekła...
Napisana prosto, a jednocześnie niezwykle emocjonalnie opowiada o blaskach i cieniach życia... O tym jak splatają się w naszej codzienności miłość, wiara i nadzieja...
Autorka pokazuje nam, iż pomimo wszelkich przeciwności możemy iść przez życie z podniesioną głową, gdyż wbrew pozorom wiele zależy od nas samych.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Moniki Sawickiej lecz na pewno nie ostatnie.
Gorąco polecam!

Ina1973 | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Książka składa się z seksownej okładki, kilkunastu depresyjnych opowiadań z wątkiem Boga, listów czytelników wychwalających "Siedem kolorów tęczy" i wierszydeł.Kompletna porażka autorki!!! Nie zasługuje nawet na pół gwiazdki!

Barbara | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011

Na początku była obawa. Obawa przed tą książką. Przeprawa przez poprzednią była niczym katorga. Czy poziom literatury pani Sawickiej odbije się od dennych "Siedmiu kolorów tęczy" i wzrośnie do świetnego poziomu "Kruchości porcelany"?

Zaraz potem był rumieniec na twarzy - intymne zdjęcie na okładce. Czyli będzie o uczuciach. Najpewniej tych zmysłowych, skrywanych, pewnie trochę tabu. Potrzeba mi teraz nieco literatury bardziej dla serca niż umysłu.

Następnie było zdziwienie zmieszane z wypowiedzianym w myślach: "hej, to plagiat!". Na początku książki bowiem znajdują się przypowieści. Ja już je czytałam. Na pewno nie wykradłam ich z szuflady pani Sawickiej. Czytałam je już kiedyś w internecie. Ba! Kilka z nich rozsyłali moi znajomi w postaci pokazu slajdów. Jako wprowadzenie do zbioru opowiadań - nie przeczę - nadawałoby się doskonale. Jednak autorka w żadnym miejscu nie wspomniała o autorach tychże przypowieści! Nawet, jeśli jest nieznany, to podstawową zasadą czerpania z tekstów...

Priada | 2011-03-08
Przeczytana: 22 marca 2010

Zbiór opowiadań, jednych lepszych drugich znośnych. Niektóre już czytałam, są niejako wyrwane z innych książek napisanych przez panią Monikę.
Ogólnie książka jak najbardziej na deszczowe popołudnia czy wieczory.
Serdecznie polecam.

Mamajusta | 2010-08-08

Zbiór przypowieści... Opowiadania... Chwilami to nawet mnie wzruszyło.