Prawo Śmierci

Wydawnictwo: Artha Inc.
83-908478-0-9
fantasy
Sir_Ace

Powieść traktująca o Idalgo, mistrzu miecza i łowcy bandytów. Mroczne fantasy, gdzie ludzkość odpiera ataki zmutowanych szczuro-ludzi, na świecie pojawiają się ludzie obdarzeni magicznym dotykiem, a nawet goście ze świata równoległego. Całości dopełniają realistyczne, często szokujące wręcz opisy scen batalistycznych.

wiejskifilozof | 2016-03-11

Okładka brzydka,chyba robiona na a,zrobię to z łaski.
Ale,treść ? Hm,trudno mi ją oszacować.Bo,z jednej strony wywołuje.Obrzydzenie,z drugiej ? Zmutowane szczury,olbrzymy.
Przywołują na myśl,dobrą dark fantasty.
Na pewno książka bardzo kontrowersyjna.
Ja dam ocenę dobra.

Fidel-F2 | 2016-11-04

Jedna z najgorszych książek jakie kiedykolwiek czytałem. Autor posługuje się językiem polskim z rzadko spotykaną nieudolnością. Równie beznadziejny jest w pozostałych aspektach - tworzenie bohaterów, dialogi, koncepcje fabularne. Omijać jak najdalej się da.

Fasoletti | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

"Prawo śmierci" Jacka Dąbały to książka dziwna i pod wieloma względami niespójna. Podobał mi się wykreowany w niej świat oraz postać jednego z głównych bohaterów, Idalgo. Niestety, dalej jest już nie za ciekawie. Zachowania bohaterów są często strasznie nielogiczne, a najgorszym elementem są dialogi. Pisane jakby na siłę, bez polotu i pomysłu, brzmiące jak rozmowy zdebilniałych kmieci, a nie wojowników.
Byłbym zapomniał o scenach walk. Jest ich dużo i moim zdaniem są niezłe. To chyba największy plus tej pozycji.
Ogólnie całośc nie prezentuje się jednak najlepiej. Fabuła jest chaotyczna, jest sporo niedopowiedzianych wątków, dziwnych postaci, nie pasujących do uniwersum motywów (klonowanie).
A co do wszędobylskiego chędożenia i rzucania rzyciami, mnie akurat to nie przeszkadzało, choć na tym właśnie opierała się cała fabuła. Ale więcej nie zdradzę.
Podsumowując, więcej po jakąkolwiek książkę pana Dąbały raczej nie sięgnę.

curious | 2013-06-07
Przeczytana: 1997 rok

Kuriozalna imitacja fantasy - dzieło autora, któremu wydawało się, że wystarczy w co drugim zdaniu używać słów "rzyć" i "chędożyć", żeby zostać drugim Sapkowskim. Kupa, kupa i jeszcze raz kupa. Omijać z daleka.

Twarda dark fantasy. Wciąga, akcja goni akcję. Nie ma chwili na nudę. Bardzo plastyczne opisy. Bardzo "filmowa" książka. Polecam dla fanów gatunku.

Mourner | 2011-06-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Falenica
Przeczytana: 24 października 2009

Gniot i grafomaństwo, po 60 stronach wylądowała w niechlubnym niewidzialnym miejscu na półce. Teraz zbiera kurz. Zastanawiam się czy nawet do tego się nadaje.

Łukasz Jarmołowicz | 2013-08-17

Czytałem to w wieku mniej więcej 11-13 lat i byłem zachwycony. Świadczyć o tym może fakt, że po około 14 latach wciąż pamiętam tytuł i autora tej książki.

Mauro666 | 2016-09-28
Igson Szlapa | 2016-01-19