Mistrz magii

Okładka książki Mistrz magii Raymond E. Feist
Okładka książki Mistrz magii
Raymond E. Feist Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Saga o Midkemii i Kelewanie (tom 2) fantasy, science fiction
Saga o Midkemii i Kelewanie (tom 2)
Magician: Master
Zysk i S-ka
1996-01-01
1996-01-01
Mariusz Terlak
mag wojna fantasy

Chyba mocno niedoceniana rzecz. Dla mnie: magia

Chyba mocno niedoceniana rzecz. Dla mnie: magia

Jestem zadowolony. Trochę czuć upływ czasu i zakończenie bardzo w typie Hollywood, ale będę kontynuował tę serię i może dalej.

Klasyk, bardzo dobry.
kreacja świata: 10/10,
postacie: różnie, ale mocne 7/10
język: dobrze się czyta 7/10
prowadzenie wątków/narracja 6/10 - niektóre znakomite, niektóre wydają się zbędne
Całość: bardzo mocne 7/10

Wróciłem do niej niedawno, szukając inspiracji i wsiąkłem ponownie.
Serio, bardzo dobra książka, Feist stary ale jary, wg mnie lepszy od ultra popularnego teraz Sandersona.

Klasyk, bardzo dobry.
kreacja świata: 10/10,
postacie: różnie, ale mocne 7/10
język: dobrze się czyta 7/10
Całość: bardzo mocne 7/10

Wróciłem do niej niedawno, szukając inspiracji i wsiąkłem ponownie.

No cóż, dalszy ciąg odświeżania sobie jednego z ulubionych cyklów fantasy z licealnych czasów nadal odbrązowuje Feista. Nadal jest naiwnie (to całe zamieszanie Lyam/Martin... straszne),nadal mamy płaskich bohaterów i jakąś taką średnią stylistykę... Na plus jednak dalsze rozwijanie świata, wątek Milambera w Tsuranuanni (pomysł, że będzie teraz wierny Imperium uważam za całkiem zacny). Dlatego ciut lepiej niż wcześniej.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

"Mistrz magii" to zwieńczenie historii konfliktu dwóch światów przedstawionej w pierwszym tomie. Już na wstępie warto zaznaczyć że pomimo iż cały cykl składa się z jeszcze dwóch części to wszystkie wątki rozpoczęte w pierwszym tomie zostają zgrabnie domknięte. Dzięki temu osoby które z różnych względów nie chcą kontynuować lektury mogą zakończyć ja w tym miejscu.

W przeciwieństwie do tomu pierwszego który w przeważającej części przedstawiał historie z punktu widzenia Puga i Tomasa w tej części narracja jest rozbita na większą liczbę postaci. Mi osobiście zmiana ta przypadła do gustu, bo każda z postaci posiada swój własny interesujący wątek, a wybory jakich dokonuje mają znaczący wpływ na fabułę.

Lektura "Mistrza magii" powinna dostarczyć czytelnikom mnóstwo pozytywnych emocji. Należy jednak pamiętać że nie jest to fantastyka dla każdego gdyż dalece odbiega od tego co dziś proponują nam współcześni autorzy. To bardziej klasyka gatunku której czas zdaje się powoli mijać.

W...

Jest lepiej niż przy pierwszej części. Opowieść co prawda banalna, ale przyjemnie spędza się z nią czas.

No nie mogłam się od książki oderwać :)
Jednak nie zmienia to faktu, że sam początek tego tomu nieco mnie zamulił i trochę nudno było, ale jak już się rozkręciło, to nakazywałam sobie iść spać, tak ok 2 w nocy. Wybitnym krytykiem nie jestem, czytając inne opinie dochodzę do wniosku, że lubię fantasy ze średniej półki, ale co mnie tam. Pokochałam Puga, niekoniecznie polubiłam Tomasa, taki arogancki się zrobił jak dla mnie, no i co z Macrosem? Na plus jest fakt, że Milamber/Pug utracił połowę mocy. No i najważniejsze, do wszystkich krytycznie nastawionych, nie zapomnijmy, że jest do debiut literacki człowieka, który w przedmowie nawet napisał, że chciał zobaczyć czy mu pisanie wyjdzie, książka ma tyle lat co ja. Moim zdaniem powinno się ją przeczytać

No nie mogłam się od książki oderwać :)

Fajne ale wybitne to to nie jest. Z książką męczyłem się 2 miesiące, to bardzo długo jak na moje standardy. Trochę nudnawe

Kontynuacja "Adepta Magii". Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli epickiej fantastyki!

• Raymond E. Feist
  • Fantastyka i s-f

Dodaj cytat z książki Mistrz magii