Mistrz magii

Tłumaczenie: Mariusz Terlak
Cykl: Saga o Midkemii i Kelewanie (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Magician: Master
mag, wojna, fantasy
Elodie

To druga część "Opowieści o wojnie światów" Raymonda E. Feist'a. Ponownie spotykamy się w niej ze znanymi z poprzedniej części Pugiem oraz Thomasem. W wyniku inwazji obcych Tsuranich na ziemie królestwa Midkemii Pug trafia do niewoli do ich rodzinnego świata Kelewan. Już wkrótce jednak Wielcy Tsuranich - ich magowie - odkrywają w nim zdolności magiczne i rozpoczynają jego szkolenie, otwierając kolejny rozdział jego życia. Thomas zaś bierze udział w walce z najeźdźcą, walcząc u boku krasnoludów i elfów. Los sprawia, iż drogi Thomasa i Puga ponownie się łączą, jednak nie mają oni pojęcia o trudzie czekającego ich zadania - stawką jest groźba zagłady obu cywilizacji.

Morgoth | 2012-09-08
Przeczytana: 08 września 2012

Plus za rozmach. Jeszcze jeden plus za dzieje Kelewanu. I jeszcze jeden za nauki Milambera u Wielkich. Itd., itp.
Minus za wątki romansowe pasujące do reszty niczym pięśc do nosa i za pominięcie kilku lat wojny.

Babuk1888 | 2015-12-31

Fajne ale wybitne to to nie jest. Z książką męczyłem się 2 miesiące, to bardzo długo jak na moje standardy. Trochę nudnawe

Bajarka | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Drugi tom, ratuje całość powieści, po pierwszym bardzo średnim Adepcie magii, tutaj autor troszkę się rozkręca. Jeśli czytelniku przetrwałeś względnie spokojnie pierwszy tom, to sięgnij po ten także, bowiem gorzej z pewnością nie będzie:)

Karolina | 2011-08-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

spodobała mi się jeszcze bardziej niż 1 część bardzo miło mnie "rozczarowała" :) jeszcze ciekawszy rys postaci i ciekawe rozwinięcie akcji- super! autor naprawdę stworzył nowe fascynujące światy, polecam miłośnikom gatunku :)

stober | 2011-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Bardzo dobry kawałek fantasy! Jeśli po pierwszej części ktoś miał wątpliwości, czy czytać dalej, teraz wątpliwości te powinny się rozwiać.

Flameon | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Jest lepiej niż przy pierwszej części. Opowieść co prawda banalna, ale przyjemnie spędza się z nią czas.

January | 2013-01-27

Czytanie serii zacząłem w wyniku styczności z komiksem (bardzo dobrym). Druga książka cyklu jest pozycją jak dla mnie przeciętną. Na niej skończyłem przygodę z opowieścią o wojnie światów. Dalej już mi się nie chciało. Są lepsze pozycje do czytania.

Phyoriie | 2016-03-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No nie mogłam się od książki oderwać :)
Jednak nie zmienia to faktu, że sam początek tego tomu nieco mnie zamulił i trochę nudno było, ale jak już się rozkręciło, to nakazywałam sobie iść spać, tak ok 2 w nocy. Wybitnym krytykiem nie jestem, czytając inne opinie dochodzę do wniosku, że lubię fantasy ze średniej półki, ale co mnie tam. Pokochałam Puga, niekoniecznie polubiłam Tomasa, taki arogancki się zrobił jak dla mnie, no i co z Macrosem? Na plus jest fakt, że Milamber/Pug utracił połowę mocy. No i najważniejsze, do wszystkich krytycznie nastawionych, nie zapomnijmy, że jest do debiut literacki człowieka, który w przedmowie nawet napisał, że chciał zobaczyć czy mu pisanie wyjdzie, książka ma tyle lat co ja. Moim zdaniem powinno się ją przeczytać

Marduk | 2012-05-05

Mistrz Magii - tom drugi "Opowieści o Wojnie Światów"
Po latach walk na Midkemii, Pug - niegdyś niewolnik Tsuranich - powraca do swojego ojczystego świata jako Wielki, mistrz Wyższej Drogi Magii. W międzyczasie towarzysz niewoli Puga - Laurie - wraz z wojownikiem Tsuranich Kasumim, szykuje się na tajną wyprawę w celu zawarcia pokoju między Cesarzem Tsuranich, a Królem Rodriciem. Zbliża się zakończenie wojny, Imperium Tsuranuanni szykuje wielką ofensywę.

Bezpośrednia kontynuacja Adepta Magii, wg. mnie Mistrz Magii to najlepsza część całej sagi :)

Silje | 2011-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Gorąco polecam :)

Chociaż wydaje mi się, że autor troszeczkę za bardzo skrócił niektóre wątki. Wg mnie z tej książki dałoby się zrobić dwie i wciąż byłaby to ciekawa lektura :)

Poza tym drobnym zgrzytem książkę tą czyta się bardzo przyjemnie i pojawia się sporo zwrotów akcji przyprawiających o zawrót głowy.

Na pewno nie żałuję sięgnięcia po Mistrza Magii :)