Walk On: Duchowa podróż U2

83-916860-1-9
U2, muzyka, rock, duchowość, religia
Inne
Snoopy

Dowiedz się dlaczego jeden z największych światowych zespołów rockowych stał się wiodącym głosem wiary i społecznego zaangażowania. Książka "Walk On. Duchowa podróż U2" wynosi na światło dzienne wartości wyznawane przez członków zespołu. Stara się odpowiedzieć na pytania: Jak się im udało zachować swą wiarę na tak bezwzględnej scenie światowego rocka? Czy odnaleźli to czego poszukiwali? Dlaczego Kościół się do nich zdystansował? Przyłącz się do autora Steve`a Stockman`a, czyniąc wgląd w ponad dwadzieścia lat wywiadów, analiz oraz refleksji, dokonując bezprecedensowej próby odpowiedzi na gorące pytania i kontrowersje związane z motywami religijnymi głęboko zakorzenionymi w muzyce zespołu.

kasik80 | 2014-02-08
Przeczytana: styczeń 2014

Książka w sumie jest niezła tylko polskie wydanie dużo traci na nieudolnym tłumaczeniu. Ciekawie pokazana jest metamorfoza zespołu, niezrozumienie ich przez KK. Chociaż dziwnie brzmi w ich kontekście słowo "chłopcy"- dziś to już faceci po 50. Dlatego też czytając "Duchową podróż U2" czuje się jednak, że już trochę "trąci myszką"- nie ma w niej ostatnich kilku lat działalności zespołu związanej z płytą "No line on the horizon". Może by tak druga część? Jeśli chodzi o całość działalności zespołu, ich przemianę na przestrzeni lat, to zdecydowanie bardziej polecam "U2 o U2".

Wiktoria Madej | 2011-05-23
Przeczytana: kwiecień 2006

Książka o wierze w ideały bez względu na konsekwencje, bezgranicznej miłości Boga do każdego człowieka ("To była radykalna myśl: ten sam Bóg, który stworzył wszechświat może się mną interesować...To niesamowita myśl"), walce z niesprawiedliwością społeczną, zawiera wiele wspaniałych myśli i cytatów z Pisma Św. Bono opowiada o radykalnej stronie chrześcijaństwa, twierdzi że nawet ci, co nie podzielają chrześcijańskiego światopoglądu czy wiary mogą skorzystać z nauk Jezusa, które służą uczynieniu lepszym każdego z nas :D

fk0403 | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

przyznam, nie przebrnęłam do końca. Uwielbiam zespół U2, ale książka stanowi istną GLORYFIKACJĘ zespołu. Słodka jak miód działalność zarówno polityczna, jak i ta opisana w książce duchowa podróż. Wszystko rozumiem, ale przez przesady.. za słodko o zespole rockowym ;)

jaroban | 2016-05-05
Przeczytana: luty 2013