III Rzesza popkultury i inne stany

Wydawnictwo: Znak
83-240-0421-1
esej, popkultura, kultura
Snoopy

Może nie ma już autentycznej kultury, bo nie wpuszczono jej do naszego lokalu z „dor selekszyn”? Zgadzasz się z tym? Wyślij SMS na numer... Nie sposób uchronić się przed zalewem tandety. Oddajemy do rąk czytelników krytyczny przewodnik po popkulturze, a także instrukcję jej obsługi. Pełne pasji szkice psychologa pomogą odróżnić coś, co jest tylko papką, od wytworu niechby nawet popowej...

Nie sposób uchronić się przed zalewem tandety. Oddajemy do rąk czytelników krytyczny przewodnik po popkulturze, a także instrukcję jej obsługi. Pełne pasji szkice psychologa pomogą odróżnić coś, co jest tylko papką, od wytworu niechby nawet popowej kultury. Autor uważa, że niektóre wartościowe zjawiska są ciągle niedoceniane - na przykład muzyka rockowa.

Książka nie utyskuje na świat, wszak ciągle istnieją na nim fascynujące zjawiska: pisarstwo Wiktora Pielewina, świadome ojcostwo i nieidealistyczna miłość. Oraz Frank Zappa.

| 2014-01-14

Nie brałam tej książki na poważnie. Raczej podeszłam do niej z dystansem. I tak chyba należy ją odbierać.
Autor doskonale opisuje otaczającą rzeczywistość. Z przymrużeniem oka i z ironicznym uśmieszkiem na twarzy. Tak trzymać, a książkę baaardzo polecam tym, którzy nie odnajdują sie w dzisiejszych czasach.

athaiya | 2017-04-22
Tohverus | 2015-10-31