Wojna końca świata

Wydawnictwo: Znak
La guerra del fin del mundo

Po formalnych eksperymentach, jakie złożyły się na "Zielony dom", po udanej próbie polifonicznego przedstawienia peruwiańskiej rzeczywistości w "Rozmowie w Katedrze", trzecia z kolei wielka powieść Maria Vargasa Llosy "Wojna końca świata", jest mistrzowską w formie, w pełni dojrzałą epopeją. Osnuta na tle autentycznych postaci i wydarzeń (powstanie, działalność i upadek jednej z chiliastycznych sekt dziewiętnastowiecznej Brazylii), przedstawia apokaliptyczną - również w znaczeniu cyklicznej symboliki dziejów - wizję świata i człowieka.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/