Sam's Letters to Jennifer
powieść, romans
dona

Sam, babka i zarazem najlepsza przyjaciółka Jennifer, leży w śpiączce po wypadku. W zostawionych wnuczce listach starsza pani opowiada całe swoje życie. Już w pierwszym pisze, że nigdy nie kochała swego męża, a jej dziadka, i że był w jej sercu ktoś inny... Tymczasem Jennifer spotyka Brendana, znajomego z dzieciństwa, nie wiedząc, że i temu związkowi przyszłość szykuje złowrogą niespodziankę...

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

wiejskifilozof | 2016-01-24

James Patterson,autor wielu super thrillerów.Teraz jako autor powieści romantycznej ?
A dlaczego by nie ?
Skoro,ta powieść jest bardzo pięknie napisana.
Na początku czytania,byłem troszkę rozczarowany.
Że to nie kolejna strzelanina.Ale,wciągałem się mocniej i mocniej.
I odkryłem,że to coś naprawdę bardzo dobrego.

książek: 1990
Wojciech Gołębiewski | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

James Patterson (ur. 1947) to przede wszystkim bardzo płodny autor thrillerów i kryminałów, a tutaj mamy romansidło z 2004. Recenzowałem tylko jedną jego książkę - „Droga przy plaży” (10 gwiazdek).

No i około dwóch godzin miłej lektury minęło, po której jedynie mogę powiedzieć, że Patterson to profesjonalista. rutyniarz , potrafiący największym banialukom nadać super atrakcyjną formę. Oderwać od książki się nie można, idealna powieść na czas podróży. A, że to jest też sztuka to 8 gwiazdek w kategorii relaksujących czytadeł.

Mollinka_90 | 2016-08-22
Przeczytana: 2015 rok

"Listy pisane miłością" to niewielkich rozmiarów książeczka, zawierająca bardzo dobrą treść. Spodziewałam się po niej oczywiście romansu, jednak to, że autor jest mężczyzną, sprawiło, że byłam ciekawa, jak sprawdzi się w typowo kobiecym gatunku. Powieść wyszła mu całkiem zgrabnie i kiedy zaczęłam czytać, wprost nie mogłam oderwać się od perypetii bohaterów. Nim zdążyłam się obejrzeć, książka dobiegła końca. Chciałoby się napisać, aż szkoda, że tak szybko przyszło się pożegnać z wykreowanym przez Pattersona światem.

Bohaterkami książki są Sam i Jennifer - babka i wnuczka, które łączy wyjątkowa więź. Sam uległa wypadkowi, w wyniku którego zapadła w śpiączkę i leży w szpitalu. Jennifer dochodzi do siebie po śmierci ukochanego męża. Gdy zamieszkuje w domu babci, odkrywa listy starszej pani adresowane do niej, z których wynika, że życie Sam nie było usłane różami. Już w pierwszym z nich kobieta wyjawia wnuczce, że jej dziadek nie był miłością jej życia i że był ktoś inny...

Z listów...

izabela81 | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 25 września 2014

"Przeżywaj każdy dzień od chwili, kiedy słońce wstanie, dopóki nie opadną ci powieki." - to jeden z najładniejszych fragmentów, jaki miałam okazję przeczytać.
Książka co prawda króciutka, ale jest w niej tyle uczuć i nadziei, że rekompensuje to w stu procentach. Akcja mknie bardzo szybko. Niezwykle podobała mi się więź między Jennifer, a jej babcią, która była nie tylko jej najbliższą rodziną, ale i najlepszą przyjaciółką. Jedynym minusem (niedopatrzeniem autora) okazał się fakt, mówiący o tym, iż Jennifer była wegetarianką, która jadła mięsne dania. Ogólnie to niezwykle wzruszająca książka. Polecam zwłaszcza niepoprawnym romantyczkom i marzycielkom!

Zapatrzona_W_Książki | 2011-12-11
Przeczytana: 07 grudnia 2011

„Bo czymże tak naprawdę jesteśmy, jeśli nie sumą tego co się nam przydarzyło?”*

Jak dobrze znamy inne osoby? Jesteśmy w stanie poznać je do końca? Czy ktoś zna nas samych całkowicie? Otóż nie, nikt nie odkryje całej prawdy o nas, nawet my sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Jesteśmy jak nie zapisana księga, którą uzupełniamy swoimi czynami.

Jennifer straciła rodziców dawno temu, jej opiekunką, a zarazem najlepszą przyjaciółką jest Sam – babcia dziewczyny. Młoda kobieta była szczęśliwa ponieważ oprócz przyjaciółki znalazła też miłość swojego życia, Danny od razu odbił jej serce. Niestety los zadrwił z Jen i zabrał jej męża. Teraz musi pozbierać się i żyć na nowo już bez ukochanego. Jak to w życiu bywa łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Pewnego dnia wnuczka dostaje informację, że jej babcia leży w szpitalu i jest z nią źle. Gdy dociera na miejsce okazuje się, że Sam jest w śpiączce. Jen zamieszkuje w domu babci i postanawia ją odwiedzać codziennie. Już pierwszego dnia znajduje...

beatka18 | 2014-12-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

świetna książka, przeczytałam ją w ciągu 2 dni, zaskakująca i oczywiście z prawdziwym happy endem jednak szkoda mi tylko było że Sam jednak zmarła, polecam

Menekse | 2014-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Słaba książka. Jakoś nie przekonały mnie emocje bohaterów: słabo przedstawione, nienaturalne, przesadzone, nie mające często odzwierciedlenia w tym, co się u bohaterów dzieje. Czy naprawdę informacja z listu babki, że nie kochała dziadka jest takim wielkim szokiem? Jennifer przecież bywała w domu, Całe życie była tego nieświadoma? Autor zresztą informuje tylko o tym szoku czytelnika i tyle. Jedno zdanie. Nic z tego dalej nie wynika. Podobnie przedstawienie gwałtowności zachowań dziadka. Krótka wzmianka. Skoro Jennifer i Sam były takimi wielkimi przyjaciółkami, to raczej mało wiarygodne... Sama historia banalna, opowieść o wrzucaniu kamyków do słoika a następnie zapełnianiem go drobniejszymi "skarbami" i wodą jest tak oklepana, że robienie z niej odkrycia bohaterki jest dużym przegięciem. Wstępna scena niezrozumiała i niewiele wnosząca do reszty książki, niby klamra, w końcu bohaterce udaje się urodzić dziecko, ale właściwie co z tego? Wszystko takie z lekka naszkicowane, szare i...

Agnieszka | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Piękna, wzruszająca historia o miłości, bliskości, rodzinie i poświęceniu. Każdy z nas ma w rodzinie osobę z którą dogaduje się najlepiej, z którą może porozmawiać o wszystkim ale i po prostu pomilczeć. Co wtedy gdy taka osoba jest poważnie chora lub umiera? Nasz smutek i rozpacz jest nie do opisania. Jakie szczęście miała Jen, dla której babcia napisała listy żeby mogła ją poznać jeszcze lepiej ale i poznać samą siebie. W życiu zdarzają się nam różne ciężkie i smutne sytuacje, książka ta przekonuje nas jednak żeby nigdy, przenigdy "nie zamykać serca na miłość" bo "miłość nigdy nie umiera".

Katarzyna | 2014-01-10
Przeczytana: 29 grudnia 2013

"Listy pisane miłością" to książka z serii określanej mianem "literatury kobiecej". Historia choć banalna dla tego typu powieści ma jednak w sobie coś, co jednak lubię - tajemnice rodzinną :)

Sam i Jen to dwie główne bohaterki krótkiej powieści. Łącza je bardzo bliskie relacje babki i wnuczki. Jen - to młoda wdowa, dziennikarka pisząca felietony w poczytnej gazecie. Samantha to jej babka,z którą zawsze łączyły ją bliskie i ciepłe relacje. Kiedy więc Sam, po wypadku, trafia do szpitala i zapada w śpiączkę, Jen nie waha się pozostawić w wszystko z godziny na godzinę i wyjechać, aby przy niej czuwać. Na miejscu Jen przekonuje się, że tak naprawdę tylko wydawało się jej, że dobrze zna swoją babkę. Do tego wniosku przekonuje ją historia życia jaką jej babcia spisała w listach pozostawionych Jen. Z każdym listem Jen pragnie rozwikłać tajemnicę zawartą w listach. Czy historia miłosna babki wpłynie na jej życie osobiste?

Listy pisane miłością, to bardzo przyjemna historia o miłości i o...

PaulaEs | 2013-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2013

To jedna z moich ulubionych książek! Wielokrotnie płakałam przy niej jak bóbr, ale też i często dawała wiele powodów do uśmiechu :)
Polecam wszystkim, cudowna historia o przyjaźni, miłości i o wspólnym przeżywaniu problemów.