Fajny sezon

Wydawnictwo: Twój Styl
Prima sezóna
83-7163-178-2
literatura czeska, Smiřický

Škvorecký Josef uważa "Fajny sezon" za najlepszy ze swoich utworów. Jego bohater, porte parole autora, Danny Smiřický, znany jest już Czytelnikowi polskiemu z powieści "Tchórze". Niezręczny dojrzewający Cassanova jest postacią łączącą tu zabawne przepojone głębokim liryzmem epizody z życia prowincjonalnego miasteczka Kostelec. Komizm tych opowieści opiera się na nieoczekiwanym pojawianiu się...

Komizm tych opowieści opiera się na nieoczekiwanym pojawianiu się sytuacji nie do rozwiązania, które wyobraźnia pisarza doprowadza do granic absurdu.
W 1994r. według tej książki nakręcono pięcioodcinkowy serial telewizyjny - wyświetlany także w Polsce.

drops | 2016-05-08
Arek_Szpak | 2016-04-24