Thinking in Java. Edycja polska. Wydanie IV

Wydawnictwo: Helion
Thinking in Java. Fourth Edition
java, programowanie
Mariusz S.

Książka "Thinking in Java. Edycja polska. Wydanie IV" zawiera szczegółowe omówienie zasad programowania w Javie. Przeznaczona jest dla początkujących programistów i dla ekspertów. Przystępnie prezentuje zarówno zagadnienia podstawowe, jak i zaawansowane. Dziesiątki przykładów ułatwiają zrozumienie każdego tematu. Wszystko to sprawia, że poznajemy prawdziwą Javę -- uniwersalną, czytelną, niezależną od platformy systemowej. Czytając tę książkę, dowiesz się, co jest niezbędne do tworzenia wydajnych i bezpiecznych aplikacji w Javie.

Szarka | 2013-12-14

Cegiełka przerażających rozmiarów, ale mimo wszystko do przełknięcia; nieźle wprowadza w świat Javy. Pozycja bardzo nierówna, miejscami niepotrzebnie rozwleczona, w innych miejscach - oszałamiająco skąpa w treść, choć z grubsza pokrywa wszystkie niezbędne elementy języka. Ciekawą rzeczą są ćwiczenia - moim zdaniem część z nich jest żmudna i mało interesująca (wiele z nich opiera się na zasadzie "przepisz kod i zmień parę linijek" - ile można?), ale trzeba przyznać, że niektóre przykłady bardzo fajnie ilustrują prezentowane w tekście zagadnienia. Nie jest najłatwiejsza do czytania, warto więc rozważyć alternatywne tytuły pokrywające podobny materiał (Java Core).

kristoff12 | 2011-11-06

na chłodne zimowe wieczory

rajdaj | 2016-10-22

Bardzo dobra książka na start z akceptowalnym progiem wejścia dla mniej wtajemniczonych. Mimo nowych wersji Javy, książka pozostaje aktualna, ponieważ dobrze pokrywa elementy języka które są ważne i niezmienne.

Piotr | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Techniczne
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Bardzo dobra książka do opanowania podstaw JAVY i zrozumienia jej podstaw.

Kuba | 2015-12-30
Przeczytana: 2015 rok

Obfita w teorię, bardzo dobra dla początkujących programistów Javy.

cloudjubei | 2011-08-29

Podstawowe kompendium wiedzy na temat Javy dla każdego kto ma zamiar poważnie zajmować się tym językiem.

Łukasz | 2016-01-09
Kamil | 2016-01-05