Modelowanie systemów informatycznych w języku UML 2.1

Wydawnictwo: Mikom
978-83-01-15251-2
uml, java, programowanie
Mariusz S.

Książka przedstawia sposób modelowania systemów informacyjnych z wykorzystaniem podejścia obiektowego i języka UML 2.1. Czytelnik znajdzie w niej współczesne spojrzenie na modelowanie i projektowanie systemów informatycznych w ujęciu obiektowym zilustrowane praktycznymi przykładami wykorzystania języka UML w różnorodnych obszarach. W książce zgromadzono wiedzę najlepszych praktyk oraz często popełnianych przez projektantów błędów. Pozwoliło to na zbudowanie unikatowego repozytorium obszernej wiedzy z zakresu modelowania za pomocą języka UML.

Najważniejszą zaletą książki jest skoncentrowanie się autorów na praktycznych aspektach wykorzystania języka UML. Autorzy prezentują w niej zastosowania tego języka w różnych obszarach, od projektowania systemów czasu rzeczywistego poprzez projektowanie baz danych aż po modelowanie systemów biznesowych.

Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków informatycznych oraz kierunków ekonomicznych i zarządzania mających w programie modelowanie biznesowe i projektowanie systemów informacyjnych oraz do praktyków pracujących przy tworzeniu systemów informatycznych. Może być też przydatna jako pomoc przy prowadzeniu kursów i szkoleń z zakresu modelowania biznesowego i projektowania systemów w języku UML.

Marcin | 2013-10-03
Przeczytana: 02 października 2013