Head First Design Patterns. Edycja polska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Head First". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Head First Design Patterns.
83-7361-792-2
java, wzorce projektowe
Mariusz S.

Poznaj w niekonwencjonalny sposób zasady stosowania wzorców projektowych - Dowiedz się, czym są wzorce projektowe - Poznaj typy wzorców projektowych - Zastosuj wzorce projektowe w praktyce - Naucz się projektować aplikacje w oparciu o wzorce projektowe Otwórz swój umysł. Poznaj wszystko, co jest związane z wzorcami projektowymi, w sposób gwarantujący szybkie i skuteczne opanowanie zasad ich...

Poznaj w niekonwencjonalny sposób zasady stosowania wzorców projektowych

- Dowiedz się, czym są wzorce projektowe
- Poznaj typy wzorców projektowych
- Zastosuj wzorce projektowe w praktyce
- Naucz się projektować aplikacje w oparciu o wzorce projektowe

Otwórz swój umysł. Poznaj wszystko, co jest związane z wzorcami projektowymi, w sposób gwarantujący szybkie i skuteczne opanowanie zasad ich stosowania. Zapomnij o listingach liczących tysiące linii, długich i nużących opisach teoretycznych oraz rozbudowanych schematach zależności. Czytając książkę "Head First Design Patterns. Edycja polska", poznasz wzorce projektowe w inny sposób. Wzorce projektowe to gotowe opisy rozwiązań najczęściej spotykanych zagadnień związanych z tworzeniem oprogramowania. Aby je prawidłowo stosować, należy poznać założenia, na podstawie których zostały stworzone, oraz nauczyć się implementować je we właściwy sposób.

Dzięki książce "Head First Design Pattern. Edycja polska" wszystkie pojęcia związane ze wzorcami projektowymi przestaną być dla Ciebie wiedzą tajemną. Autorzy książki, wykorzystując najnowsze elementy teorii uczenia, przedstawią Ci wszystkie zagadnienia niezbędne do rozpoczęcia projektowania i tworzenia aplikacji w oparciu o wzorce projektowe. Poznasz najczęściej stosowane wzorce projektowe, metody ich implementacji i zadania, do jakich są przeznaczone. Jednak, co najważniejsze, nauczysz się stosować tę wiedzę w praktyce.

- Cele stosowania wzorców projektowych
- Założenia, na których opierają się wzorce projektowe
- Najważniejsze i najczęściej wykorzystywane wzorce projektowe
- Przechowywanie i prezentacja danych
- Mechanizm RMI
- Wzorzec MVC
- Implementacja wzorców projektowych w aplikacjach

Przekonaj się, że nowoczesne metody nauczania mogą zmienić również sposób poznawania nowoczesnych technik programistycznych.

Mega | 2013-11-25
Na półkach: Programowanie, Przeczytane
Przeczytana: 25 listopada 2013

Bardzo dobre wprowadzenie w świat wzorców projektowych. Jednak sposób w jaki przekazywana jest wiedza nie każdemu przypadnie do gustu. Nie mniej warto dać jej szansę jeśli nie mieliśmy styczności z tą serią. Jeśli chodzi o same przykłady to jedne dobre, drugie już nie koniecznie. Na pewno trzeba po niej sięgnąć po coś konkretniejszego co zresztą na końcu książki zalecają autorzy.

Kuba | 2015-12-30
Przeczytana: 2015 rok

Uczy przez bardzo charakterystyczne przykłady. Mało treści, dużo wody.

Irmidjusz | 2011-02-18
Przeczytana: grudzień 2010

Moja pierwsza książka o wzorcach projektowych. Z pewną nieśmiałością ją kupiłem ze względu na jej niekonwencjonalny sposób przekazywania treści... Ale wszystko jest spoko :) Fajnie wytłumaczone wzorce (i to całkiem pokaźna liczba), prosto, czytelnie, logicznie, dowcipnie. Dodatkowym jej atutem są różnego rodzaju ćwiczenia (proste) i dowcipy ;) Podsumowując, mimo początkowego dystansu do takiej formy, przekonałem się, że książka jest bardzo dobra, nauczyłem się z niej wszystkiego co chciałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu zainteresowanemu (początkującemu w temacie)! :)

Drake | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, Techniczne
Przeczytana: 05 maja 2012

Bodaj pierwsza książka techniczna, którą przeczytałem od deski do deski. Autorzy w bardzo przystępny sposób przedstawiają najważniejsze wzorce projektowe. Najpierw kładą nacisk na zrozumienie treści, a dopiero później przedstawiają formalne definicje. Swoje wywody przedstawiają w formie dialogów, obrazków, często zachęcają czytelnika do aktywnego czytania i rozwiązywania łamigłówek. Do czytania wymagana jest podstawowa znajomość Javy i technik programowania zorientowanego obiektowego. Bardzo dobra pozycja!

Łukasz Kępiński | 2010-09-28

Ciężko mi było zabrać się za tą książkę z uwagi na jej niekonwencjonalny sposób przekazywania informacji, i do tego po angielsku.

Ale to była jedna z lepszych decyzji!

Od kiedy przeczytałem książkę z serii HF, to jeżeli potrzebuje jakiejś książki to najpierw sprawdzam czy jest ona w tej serii. Wiedza sama wskakuje do głowy i w niej zostaje. POLECAM!

Rusz głową ;)

Kamil | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Całkiem dobrze opisane podstawowe wzorce. Bardzo dobrze dobrane przykłady i dużo rysunków. Dużo konkretów, a mało poezji. Niestety tylko podstawowe wzorce są dokładnie opisane (tak do kompozytu jest wyczerpująca). Pozostałym (pamiątka czy łańcuch zobowiązań) poświęcono po dwie strony.

Witek93 | 2016-10-03
Ewelina | 2016-09-17