Spring Framework. Profesjonalne tworzenie oprogramowania w Javie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Programmer to Programmer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Professional Java Development with the Spring Framework
83-246-0208-9
java, spring
Mariusz S.

Spring to szkielet wytwarzania aplikacji (framework), dzięki któremu proces budowania oprogramowania w języku Java dla platformy J2EE staje się znacznie prostszy i efektywniejszy. Spring oferuje usługi, które można z powodzeniem używać w wielu środowiskach -- od apletów po autonomiczne aplikacje klienckie, od aplikacji internetowych pracujących w prostych kontenerach serwletów po złożone systemy korporacyjne pracujące pod kontrolą rozbudowanych serwerów aplikacji J2EE. Spring pozwala na korzystanie z możliwości programowania aspektowego, znacznie sprawniejszą obsługę relacyjnych baz danych, błyskawiczne budowanie graficznych interfejsów użytkownika oraz integrację z innymi szkieletami takimi, jak Struts czy JSF.

Książka "Spring Framework. Profesjonalne tworzenie oprogramowania w Javie" odkryje przed Tobą wszystkie tajniki stosowania Springa w procesie wytwarzania systemów informatycznych dla platformy J2EE. Dowiesz się, jak efektywnie korzystać z najważniejszych składników szkieletu Spring i poznasz ich rolę w budowaniu aplikacji. Nauczysz się nie tylko tego, co można zrealizować za pomocą poszczególnych usług, ale także tego, w jaki sposób zrobić to najlepiej. W kolejnych ćwiczeniach przeanalizujesz proces tworzenie kompletnej aplikacji w oparciu o Spring.

W książce poruszono m.in. tematy:

- Struktura szkieletu Spring
- Tworzenie komponentów i definiowanie zależności pomiędzy nimi
- Testowanie aplikacji i testy jednostkowe
- Programowanie aspektowe w Spring
- Połączenia z relacyjnymi bazami danych za pomocą JDBC