Punkt zwrotny

7 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Der Wendepunkt
8307019842
inaya

Autobiograficzna powieść “Punkt zwrotny”, jest to ostatnia powieść Klausa Manna, ponieważ, chociaż oryginalnie powstała ona w języku angielskim (“The Turning Point”) w 1942 roku, to nad autorskim przekładem na język niemiecki, Klaus Mann pracował do końca życia, a więc do 1949 roku. Książka w języku niemieckim wychodzi po jego śmierci.

źródło opisu: http://tmk.salon24.pl/354053,klaus-mann-czlowiek-z...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Miss_Understood | 2015-10-12

Sądząc po opiniach o jego książkach na tym serwisie, Klaus Mann był pisarzem raczej przeciętnym, ukrytym w cieniu ojca. Tymczasem duże zaskoczenie - dawno nie czytałem książki napisanej tak wspaniałym językiem (duże brawa dla tłumacza!). Rzecz zdecydowanie warta polecenia (świetne fragmenty dot. Republiki Weimarskiej, a także dochodzenia Nazistów do władzy), aczkolwiek przydałaby się jeszcze lektura biografii Klausa, bo ani słowem nie zająknął się choćby o uzależnieniu od narkotyków czy stosunku do ojca, co moim zdaniem uczyniłoby "Punk zwrotny" jeszcze ciekawszą pozycją.

debe1973 | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015