Miłość Trzynastolatki

Cykl: Miłość trzynastolatki (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Cecily

Książka ta napisana jest lekko i zabawnie, z właściwym Autorce poczuciem humoru. Rzecz dzieje się na Wybrzeżu (Lucyna Legut mieszka w Gdańsku, chętnie umiejscawia akcję w znanych jej rejonach), młoda bohaterka wywodzi się z artystycznej rodziny - mama jest aktorką, a tata wykłada historię sztuki na ASP. Dziewczynka jest osóbką bystrą, zdecydowaną, śmiało, inteligentnie - niejednokrotnie bardzo...

Dziewczynka jest osóbką bystrą, zdecydowaną, śmiało, inteligentnie - niejednokrotnie bardzo krytycznie! - patrzy na postępowanie innych i je ocenia.

Jestem pewna, że Grzesiek jest moją prawdziwą miłością! Kiedyś nie widziałam świata poza Grześkiem, ale to było strasznie dawno, chyba jakiś miesiąc temu. No i jak ja go zobaczyłam w takiej idiotycznej czapce, w której wyglądał, jakby mu pół głowy brakowało, to się od razu odkochałam. Grzesiek by czegoś takiego w życiu nie założył! Fragment książki.

Yevoni | 2015-07-06

Dostałam tą książkę jak miałam jeszcze te trzynaście lat i kilka razy rok po roku się do niej zabierałam. Nie przeczytałam całej, nie zaciekawiła mnie.

Trafiłam na tę książkę w swojej osiedlowej bibliotece będąc uczennicą gimnazjum i zachwyciłam się nią od pierwszej strony. Sympatyczna bohaterka, typowe problemy nastolatki, a wszystko opisane lekkim, zabawnym językiem. Polecam wszystkim dziewczętom, które marzą o swoim księciu z bajki, a szczególnie tym, które mają niskie poczucie własnej wartości. :) Jestem pewna, że odnajdziecie w Paulinie jakąś cząstkę siebie. ;)
P.S. Pamiętajcie, że książka ma dwie kolejne części kontynuacji, po które warto sięgnąć!

justanillusion | 2012-06-20
Przeczytana: 2004 rok

Kupiłam ją jak miałam właśnie 13 lat, bardzo mnie nie zachwyciła, jednak przeczytałam ją jednym tchem :)

Katarzyna | 2011-08-01

To książka odpowiednia dla trzynastolatki. Dorośli nie zrozumieją, więc nawet niech nie próbują czytać i oceniać. Może i mieli kiedyś naście lat, ale było minęło, a w czasie cofać się nie warto. Polecam dziewczynkom kończącym podstawówkę i tym będącym w gimnazjum. To lektura dla nich.

Buggly | 2015-02-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2015

Bardzo ciekawa książka, łatwo się ją czyta, nie jest gruba i co też bardzo ważne - zabawna!

Maria | 2012-03-20
Na półkach: Przeczytane, Młodzież

Bardzo ciekawa książka dla 11, 12, 13 - latki.

Czarna_Strzała | 2014-11-06

Książka niczego sobie.