Waltenberg

Tłumaczenie: Małgorzata Kozłowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Waltenberg
978-83-08-04317-2

Napisana z wielkim rozmachem epopeja, porównywana do książek Dumasa i Tołstoja. Uznana przez krytyków i francuskich czytelników za najważniejsze literackie wydarzenie 2005 roku, znalazła się na listach bestsellerów. Dwaj główni bohaterowie – Niemiec i Francuz – poznali się w czasie I wojny światowej. Później, mimo dziejowych burz, co roku spotykają się w alpejskiej miejscowości...

Dwaj główni bohaterowie – Niemiec i Francuz – poznali się w czasie I wojny światowej. Później, mimo dziejowych burz, co roku spotykają się w alpejskiej miejscowości Waltenberg.

Znakomicie napisana opowieść o przyjaźni, miłości i tajnym wywiadzie, wielkiej polityce i świecie biznesu.

"»Waltenberg« jest nie tylko udany pod względem formy. Wzywa sumienie świadków dwudziestego wieku, aby uczynili trudny, ale pełny rachunek sumienia z przeszłości, którą wszyscy stworzyliśmy".
"L’Humanité"

Behemot | 2016-07-14

Jedna z tych książek, w których wszystko niby jest na swoim miejscu, ale pozostawiają czytelnika zupełnie obojętnym. Przeczytałem bezboleśnie. A potem równie bezboleśnie odłożyłem na półkę i zapomniałem.

Hossula | 2016-11-07
Przeczytana: 10 stycznia 2013
Agata | 2011-12-28
Elhombrito | 2011-04-13
15 wielkich francuskich powieści

14 lipca we Francji przypada święto narodowe – obchodzone jest w rocznicę wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, zapoczątkowanej zdobyciem Bastylii. Z tej okazji dziś proponujemy Wam zestawienie najlepszych współczesnych książek francuskich autorów. Vive la révolution! Vive la littérature!